BARAĆ: „ČETVRTA UTAKMICA PROTIV BORCA, VEČERAS JE BIO BOLJI; NIŠTA NAM U DRUGOM POLUVREMENU NIJE POLAZILO ZA RUKOM“

U odloženom susretu prvog kola Superlige Srbije, košarkaši Mega MIS-a izgubili su u Čačku od Borac Mozzarta 87:82 (23:21, 17:26, 24:16, 23:19). Izabranici Marka Baraća su posle neizvesne prve deonice došli do osetnije prednosti u drugoj i činilo se uspostavili kontrolu, ali je usledio snažan odgovor domaćina po povratku sa pauze. Vodila se velika borba u trećoj četvrtini, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Borac je poslednji odmor dočekao sa poenom viška. Ipak, sredinom odlučujućeg perioda domaćin se odlepio, stekao i dvocifrenu prednost, te je na kraju upisao pobedu.

Posle prvog poraza, Mega MIS ostaje na prvom mestu u Grupi B sa učinkom 3-1, koji je ostvario i Borac, ali Baraćeva ekipa je zadržala prednost u međusobnim okršajima, pošto je prvi susret sa Čačanima dobila 92:78. Slede Vojvodina sa 2-2 i Metalac sa 0-4.

Trener Marko Barać izneo je utiske posle utakmice:

Nisam zadovoljan nijednim porazom. Što se tiče utakmice, postoji izuzetan respekt prema tom timu, ovo je četvrta utakmica koju igramo i svaka je na svoj način bila specifična. Večeras su bili bolji. Ništa nam u drugom poluvremenu nije polazilo za rukom, promašili smo dosta otvorenih šuteva. S ozbirom na način na koji Borac igra odbranu na svom terenu, vrlo je bitno da pogodiš nešto spolja. Bili smo opterećeni faulovima, ogromnim minutima bekovske linije i nismo uspeli da zadržimo agresivnost na njihovim najboljim igračima, koji su to znalački iskoristili, kaznili nas i napravili razliku u drugom poluvremenu, koju smo se trudili da stignemo i da sačuvamo tu razliku iz prvog meča,

rekao je Barać.

Kapiten Luka Cerovina ističe da je sada na njegovoj ekipi da dobije preostale mečeve protiv Vojvodine i Metalca:

Igrali smo solidno prvo poluvreme, imali prendost od sedam poena, a u drugpom poluvremenu nismo uspeli da branimo sve ono što smo se dogovarali i na pauzi, ali i u tri dana tokom pripreme za meč. Nažalost, izgubili smo, na nama je da pobedimo dve utakmice do kraja i da zadržimo prednost. Čestitam Borcu na pobedi,

dodao je Cerovina.

Naredni meč za košarkaše Mega MIS-a na programu je u četvrtak, 25. maja, od 17:00 u dvorani Mega Factory, a protivnik je Vojvodina.