MEGA UBEDLJIVA U NOVOM MESTU ZA KRAJ SEZONE U ABA LIGI

Ubedljiva pobeda u Novom Mestu za kraj sezone u ABA ligi!

Košarkaši Mega Mozzarta su u zaostaloj utakmici 16. kola ABA lige savladali Krku na gostovanju sa 62:79 (10:23, 15:16, 20:20, 17:20). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su došli do ubedljive pobede u Novom Mestu pošto su kontrolisali igru i rezultat tokom celog toka meča, da bi na kraju sa ubedljivim trijumfom i definitivno izbegli igranje baraža za opstanak u ABA ligi.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Karlo Matković sa 14 poena i Nikola Jović i Matej Rudan sa po 13. U ekipi Krke su se istakli Jurij Macura i Leon Stergar sa po 13 poena.

Mega je sezonu u ABA ligi završila sa skorom 10-16 dok je Krka poslednja sa 4 pobede i 22 poraza.

Mega je utakmicu počela sa petorkom Smit, Kazalon, Jović, Simanić, Matković koja je dobro funkcionisala uz dve trojke Kazalona i dva zakucavanja Jovića u kontri za 6:14. Sjajna odbrana Mege se nastavila uz nekoliko blokada, prednost je rasla iz minuta u minut do velikih plus 15, a rezultat na kraju prve četvrtine je 10:23.

Imala je problema Mega u napadu u drugoj četvrtini, pa je Krka prišla na 6 poena zaostatka, 23:29. Smit pogađa važnu trojku, precizan je i Rudan da bi potom Simanić sjajnom sekvencom sa pogođenom trojkom, zatim sa blokadom na šutu za tri, a potom i zakucavanjem u kontri vratio sigurnu prednost za Megu na poluvremenu, 25:39.

Održavala je Mega prednost u trećoj četvrtini sa poenima iz reketa, razlika se kretala od 12 do 17 poena, a horogom Rudana u poslednjim sekundama Mega ima plus 14 pred poslednju četvrtinu, 45:59.

U poslednjoj četvrtini pobeda Mege nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, prednost je išla i do 23 poena, a konačan rezultat je bio 62:79.

Krka: Stergar 13, Stipčević 11, Špan, Stavrov 7, Medved 1, Stipaničev 3, Škedelj 4, L. Lapornik 2, M. Lapornik 5, Macura 13, Tomas 3.

Mega Mozzart: Vujić, Ružencev, Jović 13 (6 skokova), Rudan 13 (9 skokova), Uskoković 4, Smit 7, Cerovina 6 (6 asistencija), Matković 14 (8 skokova), Kazalon 10, Đurišić, Simanić 12 (6 skokova), Mušikić.