MEGA STALA U NAPADU U DRUGOM POLUVREMENU I OSTALA BEZ TROFEJA U KUPU

Mega nije uspela da osvoji svoj drugi Kup Radivoja Koraća u istoriji pošto je Crvena zvezda boljom igrom u drugom poluvremenu došla do trofeja.

Mega Soccerbet je u finalu Triglav osiguranje Kupa „Radivoj Korać“ koji je održan u Novom Sadu ostala bez trofeja pošto je Crvena zvezda mts slavila sa 60:73 (21:19, 19:17, 8:17, 12:20). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su imali prednost od četiri poena posle prvog poluvremena, ali u nastavku utakmice nisu napadački odigrali na svom nivou pa je Crvena zvezda na kraju došla do pobede.

Ovo je bilo četvrto finale kupa za Megu uz jedan osvojen trofej 2016. godine.

Najefikasniji u redovima Mege je bio Filip Petrušev sa 21 poenom koji je proglašen za najboljeg strelca finala. U Crvenoj zvezdi su Davidovac i O’Brajant postigli po 14 poena dok je za najboljeg igrača finala proglašen Marko Jagodić Kuridža.

Vladimir Jovanović je utakmicu započeo sa sledećom petorkom: Smit, Kazalon, Momirov, Simonović, Petrušev. Odličan početak Mege koja poenima Simonovića i Petruševa vodi 10:2 posle tri minuta igre. Posle tajm-auta Zvezde, Momirov preko ruke donosi plus 10 Megi, ali je Petrušev zbog dve lične greške morao na klupu. Zvezda serijom poena prelazi u vođstvo da bi Matković košem sa polu-distance vratio egal, 14:14. Momirov odmah vraća trojku Lojda, ali zbog dve lične ide na klupu. Tepić je precizan sa slobodnih bacanja a potom i sjajno upošljava Matkovića pod košem pa Mega vodi 21:19 posle prve četvrtine.

Druga četvrtina je opet u znaku dobre odbrane Mege da bi Petrušev trojkom i polaganjem doneo plus pet Megi, 28:23. Lojd vezuje pet poena za Zvezdu pa je Jovanović zatražio tajm-aut. Dugo je stajao rezultat 34:30 za Megu. Prišla je Zvezda na poen zaostatka, ali Mega iz horoga Matkovića i skok-šuta Petruševa uspeva da sačuva vođstvo na poluvremenu, 40:36.

Bolji početak drugog poluvremena za Zvezdu koja serijom 0:7 prelazi u vođstvo. Smit i Kazalon pogađaju iz teških ulaza, ali Zvezda iz drugih napada stiže do poena. Ipak, Mega i dalje ima velikih problema u napadu dok je sa druge strane dozvolila nekoliko skokova u napadu protivniku, pa Zvezda pred poslednju četvrtinu ima pet poena prednosti, 48:53.

Pokušavala je Mega u poslednjoj četvrtini da dođe do preokreta, ali je Zvezda boljim skokom i trojkama uspela da se odlepi i na kraju da dođe do pobede za konačnih 60:73.

Mega Soccerbet: Jović, Mišković, Smit 7 (6 asistencija), Petrušev 21 (6 skokova), Tepić 4, Momirov 5, Simonović 12 (7 skokova), Jovičić, Cerovina, Matković 6, Kazalon 5, Langović.

Crvena zvezda mts: O’Brajant 14, Vujičić, Lojd 9, Uskoković 5, Davidovac 14, Lazić, Radanov, Dobrić 5, Simonović 4, Jagodić Kuridža 8 (11 skokova), Simanić, Kuzmić 4.