OSLABLJENA MEGA U FINIŠU SAČUVALA POBEDU PROTIV KRKE

Oslabljena Mega slavila protiv Krke za petu pobedu u sezoni!

Košarkaši Mega Soccerbet-a su odigrali još jedan kvalitetan meč pošto su u okviru 7. kola ABA lige savladali Krku sa 71:70 (17:14, 19:17, 15:23, 20:16). U utakmici koja je odigrana bez prisustva publike u Hali sportova Ranko Žeravica, izabranici trenera Vladimira Jovanovića su do pobede došli u uzbudljivom finišu pošto su pri rezultatu 71:70 uspeli da sačuvaju loptu u poslednjih 10 sekundi utakmice. Trener Mege na ovoj utakmici nije mogao da računa na Filipa Petruševa dok nedovoljno oporavljeni Stefan Momirov nije ulazio u igru.

Najefikasniji u redovima Mege je bio Marko Simonović sa 17 poena dok je Milenko Tepić postigao 10. U ekipi Krke se istakao Rok Stipčević sa 16 poena.

Specijalni gosti na ovoj utakmici su bili Nikola Jokić i Nikola Peković koji su sa tribina ispratili pobedu Mege.

Posle sedam odigranih kola ABA lige Mega Soccerbet ima skor 5-2 dok je Krka ostala na jednoj pobedi uz šest poraza. U narednom kolu protivnik Mege na gostovanju u Sloveniji je Koper Primorska a utakmica je zakazana za subotu 21. novembar od 19 časova.

Vladimir Jovanović je započeo meč sa sledećom petorkom: Smit, Novak, Kazalon, Simonović, Matković. Dobar početak Matkovića koji sjajnom blokadom i pokupljenim skokovima dobro zatvara reket, a potom i poentira posle skoka u napadu. Kazalon trojkom i Tepić poenima iz skok šuta donose prednost Megi 11:6 na sredini četvrtine. Odlična saradnja bekova i centara donosi nove poene iz reketa za Matkovića pa je trener Krke morao da zatraži tajm-aut na dva i po minuta do kraja perioda pri rezultatu 15:8. Ipak, do kraja četvrtine Krka sa dve trojke hvata priključak, pa je rezultat posle 10 minuta igre 17:14.

Poenima Miškovića i Smita Mega otvara drugu četvrtinu serijom 6:0. Krka novom trojkom prekida seriju Mege, koja je sa druge strane nastavila sa odličnom odbranom. Kod rezultata 27:20, usledilo je nekoliko sjajnih akcija i odbrana Mege, da bi Simonović trojkom doneo plus 14, 34:20. Posle nesportske greške svirane Cerovini, Krka uspeva da uhvati zalet i do kraja poluvremena da smanji prednost na pet poena, 36:31.

Krka otvara drugo poluvreme sa 5:0, da bi Novak svojim karakterističnim šutem sa jedne noge, a potom i slobodnim bacanjima vratio prednost Mege, 40:36. Gosti iz Slovenije trojkama stižu do plus tri, ali istom merom uzvraća Tepić. Probleme u odbrani Mege gosti uspevaju da kazne i da povedu sa plus 6, 48:54. Cerovina pogađa važnu trojku, a u finišu Mega propušta priliku i da vrati vođstvo, pa je rezultat pred poslednjih 10 minuta igre 51:54.

Gosti trojkama čuvaju prednost na početku poslednje četvrtine, ali Simonović „Coast to Coast“ polaganjem pod faulom i Mišković sa tri plus jedan uspešno odgovaraju na odbranu Krke, da bi Tepić trojkom iz ugla vratio prednost Megi, 61:60. Simonović popravlja promašaj Mege a potom pogađa i trojku. Ušledio je izuzetno uzbudljiv finiš utakmice. Pri rezultatu 70:68 usledilo je nekoliko promašenih napada sa obe strane, Smit pogađa jedno slobodno bacanje na 23 sekunde do kraja, Stipčević je potom oba puta bio precizan. Posle tajm-auta Mege, u preostalih 10 sekundi su izabranici Vladimira Jovanovića su uspeli da sačuvaju loptu, igrači Krke nisu stigli da naprave faul pa je Mega slavila sa 71:70.

Mega Soccerbet: Mišković 8, Smit 8, Tepić 10, Kljajević, Momirov, Novak 8, Simonović 17 (7 skokova), Jovičić, Cerovina 7, Matković 8 (3 blokade), Kazalon 5, Langović.

Krka: Medved, Stergar 2, Kemfor 13, Stipčević 16, Vrabac 2, Barič 8, Kosi 10, Škifić 2, Škedelj, Lapornik 6, Rebec, Vučetić 11.