MEGA IZ MINUS 18 DO VELIKOG PREOKRETA I POBEDE PROTIV BORCA

Košarkaši Mega Bemaxa su posle velikog preokreta savladali Borac iz Čačka sa 73:69 (10:13, 16:23, 21:22, 26:11) u okviru utakmice četvrtfinala Kup Radivoja Koraća koji se održava u Nišu. Izabranici trenera Dejana Milojevića su do pobede u hali „Čair“ u Nišu došli posle minus 18 sredinom trećeg četvrtine i fantastične igre u poslednjem kvartalu koji su dobili sa 26:11. Trener Mega Bemaxa nije mogao da računa na Ognjena Čarapića koji zbog povrede ramena propušta kup.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 17 poena i Luka Ašćerić sa 15, a odličan je bio i Stefan Fundić sa 14 poena i 7 skokova. U ekipi Borca su se istakli Ilija Đoković sa 23 poena i Radovan Đoković sa 17.

Mega Bemax će u polufinalu kupa u subotu od 21 čas igrati protiv boljeg iz duela Crvena zvezda mts – Dynamic VIP Pay.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Marjanović, Mišković i Nikolić. Puno problema u napadu za Megu na početku meča gde je jedino Misković pogodio jednu trojku pa je sredinom perioda 3:10 za Borac. Fundić je odličan u skoku a pored toga i dva puta se odlično snalazi lod košem. Odbrana Mege uspeva da zadrži Borac bez poena nekoliko minuta. Ratkovica pogađa trojku, ali Borac odlazi na prvi odmor sa prednošću 10:13.

Ulazom Ratkovice Mega spušta razliku na poen, 14:15, ali Borac sa nekoliko trojki stiže do plus 11. Usledio je period dobre igre Mege, Fundić i Marjanović spuštaju minus na 6 poena, 26:32. Finiš pripada Borcu pa se na poluvreme otišlo sa 26:36.

Mega otvara drugo poluvreme serijom 5:0, ali Borac uzvraća sa nekoliko trojki i serijom 3:16 u kome Mega nije imala odgovor na igru protivnika. Kod rezultata 34:52 na 5 minuta do kraja četvrtine, Ašćerić i Mokoka pogađaju trojke, precizan je i Mišković pa je minus prepolovljen na 9 poena, a rezultat pred poslednju četvrtinu je 47:58.

Fantastična odbrana Mege u poslednjoj četvrtini je zaustavila napad Borca koji je bio bez poena 5 minuta. Ašćerić i Fundić spuštaju minus na 1 poena a onda je na scenu stupio Mišković sa 2 trojke i Mega vodi prvi put na meču, 67:61. Borac pokušava da se vrati, odgovara Ašćerić sa novom trojkom za 72:65. Borac u finišu uspeva da spusti razliku na 3 poena, ali Mega sa dve uspešne odbrane odbija napad i na kraju slavi sa 73:69.

Mega Bemax: Janjić, Marjanović 5, Ratkovica 7, Ašćerić 15 (5 skokova, 6 asistencija), Mišković 17, Atić 2, Cerovina, Koprivica, Nikolić, Mokoka 7 (5 skokova, 6 asistencija), Fundić 14 (7 skokova), Stanić 6.

Borac: S. Gavrilović 1, Alikadić, Popović 2, R. Đoković 17, I. Đoković 23, Mićović, I. Gavrilović 6, Majstorović 7, Krsmanović, Prlja 5, Kočović 4, Čarapić 4.