MILOJEVIĆ: „UTAKMICA PROTIV BORCA POKAZALA ZAŠTO JE KUP ZANIMLJIVO TAKMIČENJE“

Košarkaši Mega Bemaxa su se plasirali u polufinale Kupa Radivoja Koraća pošto su posle velikog preokreta i 26:11 u poslednjoj četvrtini, slavili protiv Borca u hali „Čair“ u Nišu sa 73:69. Na konferenciji za štampu posle meča trener Mega Bemaxa Dejan Milojević je rekao da je ekipa pronašla energiju i na kraju zasluženo slavila:

– Ova utakmica je još jednom pokazala zašto je kup zanimljivo takmičenje na kome su iznenađenja uvek moguća. Mi smo realno kvalitetnija ekipa, ali smo jako, jako loše odigrali 30 minuta. Posle toga smo našli energiju, napravili preokret i zasluženo dobili. Borac je znao šta hoće i da je on pobedio, ne bi bilo nezasluženo, ali u isto vreme mislim da bolja ekipa ide dalje.

O tome koga očekuje u polufinalu, Milojević je rekao sledeće:

– Zvezdu, naravno. Kao što smo mi bili bolja ekipa od Borca i oni za malo da nas iznenade, tako mislim da i možemo da imamo šansu. Svako ima šansu. Verujte, ovo za pola sata neće biti bitna utakmica, igra se dan za dan, pamti se samo pobeda. Kako odigrate jedan dan, nije garancija kako ćete igrati drugi

Istakao je Milojević, a na pitanje novinara kako je zadovoljan igrom Miškovića, Milojević je istakao da je zadovoljan kako se Mišković razvija:

– Sad govorim kao bivši igrač, ne kao trener – kad igrate katastrofalnu utakmicu, samo pravi igrači mogu da preseku i da odigraju sjajno. To pokazuje kakav kvalitet ima Nikola i u kakvog igrača izrasta. Nije lako posle svih onih grešaka, ofanzivnih i defanzivnih, odigrati onakvu završnicu. Jako sam zadovoljan kako se razvija,

rekao je Milojević.

Bek Mega Bemaxa Luka Ašćerić je odigrao odličan meč sa 15 poena, 5 skokova i 6 asistencija, a na konferenciji za štampu posle utakmice je istakao da će ekipa pokušati u polufinalu da prenese igru iz poslednje četvrtine:

– Bitan je način na koji smo pobedili jer smo mlada ekipa. Nije lako vratiti se od -18, ali smo uspeli. Razlika nije bitna, bitna je pobeda. Sada se okrećemo polufinalu. Treba da popravimo greške koje smo pravili u prvom poluvremenu i da u polufinalu odigramo na način na koji smo završili četvrtfinale,