SJAJNA MEGA VELIKIM PREOKRETOM DO POBEDE PROTIV MORNARA

Košarkaši Mega Bemaxa su zabeležili izuzetno važnu pobedu u borbi za plej-of pošto su u okviru 16. kola ABA lige u Sremskoj Mitrovici posle velikog preokreta savladali Mornar sa 82:80. (14:21, 23:15, 16:22, 29:22). Izabranici trenera Dejana Milojevića su odličnoj atmosferi hale PSC Pinki gubili 15 razlike u trećoj četvrtini, ali su u uzbudljivoj završnici došli do pobede pošto su odbranili poslednji napad Mornara. Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na Kostju Mušidija, Adama Mokoku i Andriju Marjanovića dok su prvi put u sastavu u ABA ligi bili Luka Cerovina i Aleksandar Langović. Cerovina je odigrao sjajan meč gde je za 26 minuta imao 9 poena, 3 skoka, 2 asistencije, 3 ukradene i 2 blokade uz koš količnik u igri plus 26.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Edin Atić sa 20 poena i Nikola Mišković sa 17. U Mornaru su se istakli Strahinja Mićović sa 18 poena i Nikola Rebić sa 17.

Posle 16. kola ABA lige, Mega Bemax ima skor 9-7 dok je Mornar ostao na 6 pobeda. U narednom kolu 26. januara od 19 časova Mega Bemax gostuje Partizanu NIS.

Pre početka meča publika u hali PSC Pinki je velikim aplauzom pozdravila bivšeg kapitena Mega Bemaxa Nikolu Rebića kome je Generalni menadžer Goran Ćakić u ime kluba uručio prigodan poklon.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Čarapić, Janjić,Atić, Fundić i Nikolić. Nikolić je dobar na početku meča, ali je brzo otišao na klupu zbog dve lične greške. Gosti serijom poena stižu do prednosti 3:8 koju Stanić prekida sjajnim zakucavanjem posle odlične akcije. Usledio je lošiji period igre Mege pa Mornar uspeva da povede sa 10:19. U igru prvi put ove sezone ulazi Cerovina koji iz prvog kontakta postiže trojku iz ugla a potom sjajno krade loptu. Ipak, gosti košem iz odbojke u poslednjoj sekundi vode sa 14:21 na kraju prve četvrtine.

Do sredine druge četvrtine Mega je držala korak za gostima, ali pri rezultatu 26:29, Mornar pravi seriju 0:7 i odlazi na dvocifrenu prednost, 26:36 na 3 minuta do kraja poluvremena. Atić i Mišković pokreću Megu u napadu i to posle skokova u napadu i ukradenih lopti. Mišković trojkom spušta razliku na 2 poena, 34:36, Atić pogađa jedno slobodno bacanje a u poslednjem napadu Čarapić pogađa težak ulaz ispod ruke za seriju 11:0 i vođstvo Mege 37:36 na poluvremenu.

Izuzetno loš početak drugog poluvremena za Megu gde Mornar serijom 0:15 stiže do ubedljive prednosti koja je u jednom trenutku iznosila 15 poena. Fundić i Atić uspevaju da pokrenu Megu u napadu, a onda je usledio sjajan finiš gde Cerovina pogađa trojku na 14 sekundi do kraja a potom Ašćerić posle skoka u odbrani sa svoje polovine pogađa trojku na isteku četrtine za 53:58 pred poslednjih 10 minuta.

Nastavila se sjajna igra Mege i u poslednjoj deonici, Atić i Cerovina pogađaju trojke, da bi potom Atić sa linije slobodnih bacanja doneo prednost, 65:64. Ekipe su se smenjivale u vođstvu do 3 minuta pred kraj kad kreće nova serija Mege koju zakucavanjem u kontri Atić potvrđuje za 79:72 na 46 sekundi do kraja. Ipak, u penal završnici gosti uspevaju da iskoriste promašaje Mege sa linije slobodnih bacanja pa je rezultat 81:80 na 10 sekundi do kraja. Ratkovica je fauliran, pogađa jedno slobodno bacanje a u preostalom vremenu Mega uspeva da odbrani ulaz Rebića i da na kraju slavi sa 82:80.

Mega Bemax: Janjić, Ratkovica 8 (8 asistencija), Ašćerić 9, Mišković 18 (7 skokova), Čarapić 4, Atić 20 (7 skokova, 4 ukradene lopte), Cerovina 9 (indeks 17), Koprivica, Nikolić 7, Langović, Fundić 5 (8 skokova), Stanić 2.

Mornar: Grent, Mićović 2, Mijović 18, Drenovac 9, Pavić 2, Vujošević, Pavićević, Voler 14, Sane 2, Vranješ 10, Rebić 17, Luković 4.