MILOJEVIĆ: „MOJI IGRAČI IMAJU VELIKO SRCE, PREZADOVOLJAN SAM POBEDOM“

I pored nekoliko izostanaka u ekipi, košarkaši Mega Bemaxa su uspeli posle velikog preokreta i minus 15 u trećoj četvrtini, da savladaju Mornar sa 82:80 u okviru meča 16. kola ABA lige koji je odigran u Sremskoj Mitrovici.

Na konferenciji za štampu posle meča Dejan Milojević je istakao da njegovi igrači imaju veliko srce:

– Prezadovoljan sam pobedom koja je došla posle ogromne želje momaka. Uspeli smo da se izborimo sa mnoštvom povreda koje imamo, bili smo značajno oslabljeni, ali ovi igrači koji su igrali izneli su utakmicu na pravi način. Bilo je oscilacija, pogotovo u trećoj četvrtini koju smo odigrali katastrofalno, ali kad imate veliko srce kao što imaju moji igrači, uspeli smo da se vratimo, napravimo preokret i da sasvim zasluženo dobijemo. Bitno mi je da se nadigravamo sa svima i da momci koji su manje igrali u prvom delu sad koriste šansu na pravi način,

rekao je trener Mega Bemaxa i potom se osvrnuo na odličan debi u ABA ligi Luke Cerovine koji je zabeležio 9 poena, 3 skoka, 2 asistencije, 3 ukradene lopte i 2 blokade:

– Na ovom meču je Luka Cerovina, momak koji je 2000. godište odigrao 26 minuta i bio igrač utakmice. Ne volim da apostrofiram igrače jer je tim taj koji pobeđuje, ali pošto je odigrao ovakvu kvalitetnu utakmicu posle 7 dana treninga sa nama, to onda treba istaći,