DESETKOVANA MEGA U POSLEDNJOJ ČETVRTINI POSUSTALA PROTIV LIDERA, BORAC SLAVIO U BEOGRADU

Košarkaši Mega Bemaxa desetkovani povredama nisu uspeli da savladaju lidera grupe A pošto je Borac iz Čačka slavio sa 81:88 (18:25, 23:22, 21:18, 19:23) u okviru utakmice 4. kola Super lige koja je odigrana u hali Mega Factory u Beogradu. Izabranici Dejana Milojevića su bili u egalu do poslednje četvrtine, ali nisu imali snage i koncentracije da stignu do pobede. Trener Mege na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa čak na petoricu igrača, Andriju Marjanovića, Luku Ašćerića, Ognjena Jaramaza, Kostju Mušidija i Mihaila Jovičića, pa su mesto u rosteru zauzeli juniori Bogdan Nedeljković i Altin Islamović.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Goga Bitadze sa 18 poena i Ognjen Čarapić i Aleksandar Lazić sa po 16. U ekipi Borca su se istakli Dušan Kutlešić sa 18 i Marko Stojadinović sa 17 poena. Posle 4 odigrana kola, Mega ima skor 1-3 dok je Borac i dalje neporažem, a u narednom kolu u ponedeljak 30. aprila od 20 časova Mega gostuje ekipi Zlatibora.

Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Čarapić, Marjanović, Lazić, Mišković, Bitadze. Na početku meča poenima Miškovića i Bitadzea Mega vodi sa 7:2, ali Borac sa 2 trojke stiže do serije 0:8 i vođstva 7:10. Bitadze je u dva navrata precizan sa slobodnih bacanja a potom se dva puta Fundić sjajno snalazi pod košem za vođstvo 16:15. Usledio je slab finiš igrača Mege što gosti iz Čačka koriste da prvu četvrtinu završe u svoju korist, 18:25.

Borac u drugoj četvrtini stiže do dvocifrene prednosti, 25:36, ali Cerovina trojkom pokreće Megu a potom se priključuje Bitadze. Ipak, zbog slabe kontrole skoka, Borac dolazi do poena iz drugih napada i tako održavaju prednost. Čarapić u poslednjem minutu trojkom postavlja rezultat na poluvremenu, 41:47.

Sredinom treće četvrtine Mega na krilima Lazića i Miškovića stiže do izjednačenja, 55:55, ali su problem četvrta lična greška Čarapića i Cerovine. Lazić ne dozvoljava odlepljivanje gostiju pa se na odmor pred poslednju četvtinu otišlo sa 62:65.

Islamović pogađa težak ulaz na drugi obruč na početku poslednje četvrtine, ali potom Cerovina mora na klupu zbog 5. lične greške. Gosti iz Čačka u nekoliko navrata koriste otvorene pozicije da postignu trojke pa je minus Mege narastao na 11 poena na 6 minuta do kraja. U narednih nekoliko minuta, košarkaši Borca su uspešno kažnjavali svaku grešku Mege u odbrani i uz nekoliko pogođenih trojki na kraju došli do pobede 81:88.

U pauzi u poluvremenu je održano nagradno šutiranje na koš za poklon pakete kompanije Roda.

Mega Bemax: Musić, Nedeljković, Čarapić 16 (6 asistencija), Bitadze 18 (4 blokade), Lazić 16 (6 skokova), Koprivica, Samardžiski 4, Mišković 14, Cerovina 6 (5 skokova i 5 asistencija), Fundić 5, Islamović 2.

Borac: Popović, Kutlešić 18, Pešaković 15, Balaban 3, Prlja 1, Dimić 8, Stojadinović 17, Radulović 3, Gavrilović, Todorović 7, Čarapić 3, Marinović 13.