MEGA UBEDLJIVA PROTIV DINAMIKA NA STARTU KUPA RADIVOJA KORAĆA

Košarkaši Mega Leksa su se plasirali u polufinale “Piraeus Banka – Kup Radivoja Koraća” pošto su u hali Čair u Nišu ubedljivo savladali ekipu Dinamika sa 84:57 (26:17, 21:12, 26:10, 11:18). Izabranici Dejana Milojevića su odigrali vrlo dobar meč protiv lidera Košarkaške lige Srbije a ključna prednost je ostvarena već u prvom poluvremenu koje je završeno sa plus 18, 47:29.

Mega je na ovom meču igrala bez Zagorca koji zbog trovanja nije bio u sastavu ekipe, a meč nije završio Rebić koji je zbog udarca u koleno izašao iz igre već u prvoj četvrtini. Prve minute na terenu od povratka u redove Mega Leksa je imao Predrag Samardžiski koji je za 14 minuta imao po 5 poena i skokova.

Najbolji u redovima Mega Leksa je bio Jaramaz sa 18 poena i 7 asistencija, Mušidi je postigao 13 poena a Kapetanović 12, dok se u ekipi Dinamika istakao Stevanović sa 21 poenom. Mega Leks će u polufinalu koje je zakazano za subotu od 21:00, igrati protiv boljeg iz duela Partizan NIS – Dunav.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Jamaraz, Mušidi, Spasojević i Kaba. Mega počinje meč sa 5:0 ali uzvraća Dinamik koji prelazi u vođstvo, 6:8. Mega je posle toga zaigrala odlično u odbrani što je rezultovalo sa nekoliko ukradenih lopti i lakih poena u napadu. Jaramaz vezuje nekoliko poena uz dva sjajna zakucavanja u kontri pa Mega prvu četvrtinu završava sa 26:17, ali i uz povredu Rebića koji je zbog udarca u koleno morao van igre i više se nije vraćao.

Igrači Mege su nastavili sa dobrom igrom i na startu druge četvrtine su došli do plus 14, 34:20. Efikasan je bio Mušidi a novu energiju u odbrani je uneo Simeunović pa je prednost rasla iz minuta u minut. Marelja vezuje nekoliko poena pa se na poluvreme otišlo sa 47:29.

Posle pauze na poluvremenu, u igru prvi put ove sezone ulazi povratnik u redove Mega Leksa Predrag Samardžiski koji ubrzo postiže poene posle skoka u napadu. Usledila je nova serija igrača Mege posle koje je prednost narasla na 31 poen, 63:32. Samardžiski odlično koristi minute na terenu a najlepša akcija je viđena posle njegovog pasa u stilu kvoterbeka i dodavanja Simeunovića iza leđa za polaganje Spasojevića. Rezultat na kraju treće četvrtine je bio 73:39.

U poslednjih 10 minuta su igrači Mege rutinski priveli meč kraju za konačnih 84:57.

Mega Leks: Mušidi 13, Rebić 2, Jaramaz 18 (7 asistencija, indeks 27), Spasojević 5, Glogovac 2, Kaba 6, Simeunović 3 (5 asistencija), Tejić 2 (7 skokova), Novak 7 (5 skokova, 5 asistencija), Kapetanović 12 (6 skokova), Marelja 9, Samardžiski 5 (5 skokova).

Dinamik: Milisavljević, Katnić 2, Beslać 4, Lazić 1, Gavrilović, Nađfeji 3, Čakarević 3, Radulović 5, Tornjanski 8, Frend 10, Todorović, Stevanović 21.