MEGA ISPUSTILA POBEDU, U ŽELEZNIKU BORBA ZA MAJSTORICU

Košarkaši Mega Leksa su izgubili 3. meč serije za 3. mesto Super lige Srbije od FMP-a sa 83:84 (33:24, 20:18, 13:24, 17:18), čime su gosti poveli 2:1 u seriji koja se igra na 3 dobijena meča. Mega je krajem druge četvrtine imala 16 poena prednosti ali su gosti uspeli da se vrate i u uzbudljivom finišu da slave. Na 6 sekundi do kraja, Čović je pogodio oba slobodna bacanja dok je u poslednjem napadu šut Ivanovića završio na obruču.

Mega Leks će u petak od 20 časova u Železniku igrati da izbori majstoricu u borbi za plasman u ABA ligu naredne sezone.

Najefikasniji u redovima Mega Leksa su bili Rade Zagorac sa 15 poena i Petar Popović i Danilo Nikolić sa po 12 poena dok je Nikola Ivanović imao dabl-dabl po 10 poena i 10 asistencija.

U poluvremenu utakmice je održana Mega Leks nagradna igra je pobednik nagrađen sa majicom i šalom Mega Leksa.

mega_fmp_08062016_0034

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Ivanović, Popović,Zagorac, Nikolić i Zubac. Na početku utakmice je viđena izuzetno efikasna igra. Mega serijom 10:0 stiže do 26:18 uz dobru rolu Jankovića. Prva četvrtina se završila sa 33:24.

Na početku drugih 10 minuta, Mega stiže do plus 13 ali FMP spušta na 6 razlike. Usledio je najbolji period Mega Leksa na meču. Popović vraća plus 12 sa dve trojke, potom Zagorac posle finte pasa zakucava loptu a seriju 10:0 za 53:37 završava ponovo Popović, ovaj put sa polaganjem. FMP mini serijom smanjuje na 53:42 na poluvremenu.

mega_fmp_08062016_0030 (1)

Posle pauze na poluvremenu, FMP bolje počinje u nastavku utakmice i uspeva da smanji na samo poen razlike. Janković vezuje nekoliko dobrih poteza uz poene, ukradenu loptu i odličnu asistenciju za novo zakucavanje Zagorca. FMP trojkom Davidovca izjednačuje za 66:66 na kraju treće četvrtine.

U poslednjih 10 minuta je viđena izuzetno uzbudljiva utakmica. U 33. minutu sudije sviraju obostran faul i tehničku grešku Zagorcu i Šešliji pa je kapiten Mega Leksa morao da napusti igru zbog 5. lične. Kod 73:72 Ivanović pogađa iz teške pozicije za 2 plus 1. Do samog finiša razliku ali FMP uspeva da povede pred poslednji minut sa 81:82. Simeunović hvata skok u napadu i poentira za minimalno vođstvo Mege, 83:82 ali na 6 sekundi do kraja je sviran prekršaj nad Filipom Čovićem koji pogađa oba slobodna bacanja. U preostalom vremenu Ivanović iz teške pozicije pogađa obruč pa FMP stiže do druge pobede.

Naredni meč se igra u petak 10. juna od 20 časova u hali FMP u Železniku.

mega_fmp_08062016_0039

Mega Leks: Simic, Rasic 9, Djokovic, Veljkovic, Ivanovic 10 (10 assists), Zubac 11, Pavlović, Zagorac 15, Popović 12, Simeunovic 3, Nikolic 12, Janković 11.

FMP: Covic 23, Davidovac 13, Ostojic, Apic 18, Jekovic, Djokovic, Lazarevic 6, Bursac, Dobric 15, Seslija 2, Radovanovic, Tejić 7.