MILOJEVIĆ: „AKO SMO PRAVI, IZDRŽAĆEMO“

Košarkaši Mega Leksa su izgubili u uzbudljivom finišu sa 83:84 od FMP-a pa će u petak u Železniku morati da pobede kako bi izborili majstoricu u Sremskoj Mitrovici. Ulog je ogroman, plasman u ABA ligu i svi u Mega Leksu su toga svesni.

Kapiten Mege Rade Zagorac ističe da jedva čeka narednu utakmicu:

„Čestitam FMP-u na pobedi. Moram da kažem da veliki deo krivice za ovaj poraz preuzimam na sebe zbog mog ponašanja u poslednjoj četvrtini. Svestan sam da sam kapiten ove ekipe i da ove stvari sebi ne bi smeo da dopuštam. Nije gotovo, oni vode 2:1, a smatram da imamo kvalitet da savladamo FMP još dva puta. Ako nemamo kvalitet da to uradimo, onda i ne zaslužujemo to treće mesto. Još jednom čestitam FMP-u i jedva čekam narednu utakmicu“,

izjavio je Zagorac

Trener Mega Leksa Dejan Milojević veruje da ekipa može da pobedi naredne dve utakmice:

„Čestitam FMP-u na zasluženoj pobedi. Imali smo svoje prilike, igrali smo dosta kvalitetno prvo poluvreme, međutim tu razliku u boljoj igri nismo materijalizovali. Prvo poluvreme završilo sa samo 11 razlike za nas. Drugo poluvreme FMP je otvorio sa dve trojke, utakmica je potom ušla u egal. Na kraju smo promašili dva ključna zicera, oni su pogodili i to je sport. FMP-u još jednom čestitam na dobroj igri i idemo dalje. Nije ništa izgubljeno, sada su oni apsolutni favoriti za plasman u ABA ligu. Mi treba da dobijemo dve utakmice za redom, a verujem da smo kadri da to uradimo.  Videćemo šta će biti. Ovo je lepota sporta, u ovakvim utakmicama se postaje igrač, igra se pod opterećenjem i za nas je ovo veliki ulog. Ako smo pravi, izdržaćemo“,