STOTKA MEGA MIS-A ZA UBEDLJIVU POBEDU NAD KRKOM U NOVOM MESTU

Košarkaši Mega MIS-a su na najbolji mogući način nastavili sezonu u ABA ligi, pošto su posle pauze ubedljivo slavili na gostovanju protiv Krke u Novom Mestu, 91:106 (29:27, 20:25, 22:27, 20:27). Izabranici Marka Baraća su počeli da slamaju protivnika u trećoj deonici, da bi se pred odlučujućih 10 minuta odvojili. Dobar ritam preneli su i na poslednju četvrtinu i ubrzo stigli do dvocifrene prednost, koju domaćin nije mogao da stigne. Mega MIS je tako došla do 11. pobede, te posle 21 runde ima učinak 11-10, dok je Krka na bilansu 4-17.

Sjajan meč odigrao je centar Mega MIS-a Uroš Plavšić i postavio lični rekord u ABA ligi sa 32 poena, a uhvatio je i devet skokova za indeks korisnosti 35. U stopu su ga pratili Omerdžan Iljasolu sa dabl-dablom od 17 poena i 11 asistencija (indeks 22), kao i Nikola Đurišić sa 17 poena i sedam skokova (indeks 29). Na najbolji način je priliku iskoristio i Filip Jović, pa je za manje od 15 minuta ubacio 19 poena i bio drugi strelac ekipe. Dvocifren je na kraju bio i Stefan Miljenović sa 11 poena, a samo jedna asistencija mu je nedostajala za dabl-dabl.

U ekipi Krke najefikasniji Leon Stergar sa 21 poenom, po 19 su dodali Jan Špan i Marko Radovanović, dok je do 12 brojao Miha Cerkvenik.

Prva četvrtina je prošla u prilično izjednačenoj borbi i čestim smenama u vođstvu. Domaćinu je pripao prvi deo deonice, pa je Mega preokrenula, da bi se posle 10 efikasnih minuta na prvi odmor otišlo sa 29:27 u korist slovenačkog sastava. Slična situacija i u nastavku. Nijedna ekipa nije uspevala da se odvoji, da bi posle novih 10 minuta rezultatske klackalice Baraćeva ekipa vodila 49:50 na poluvremenu.

Egal je bio na snazi i po povratku sa odmora, ali je finiš treće četvrtine pripao Megi. Pri rezultatu 69:69 na dva i po minuta do kraja napravila je seriju 10:2, zahvaljujući četiri poena Plavšića, ali i trojkama Iljasolua i Đurišića. U odlučujući period ušlo se sa 71:79 za Baraćev tim, koji je sa odličnom igrom nastavio i u četvrtoj četvrtini, te je posle nove trojke Iljasolua poveo 75:88. Pokušavala je Krka da se vrati, ali su raspucani košarkaši Mega MIS-a držali stvari pod kontrolom, te su sačuvali višak i zasluženo slavili.

U narednom, 22. kolu ABA lige, košarkaši Mega MIS-a će u Hali sportova Ranko Žeravica ugostiti Cibonu. Susret je na programu u ponedeljak, 11. marta, od 21.00.

Mega MIS: Milijašević, Miljenović 11 (9 as), Jelavić 7, Popović, Milutinović, Iljasolu 17 (11 as, in 22), Đurišić 17 (7 sk, in 29), Gnjidić, Plavšić 32 (9 sk, in 35), Jović 19, Malovec 3

Krka: Planinić 5, Hamilton 2, Stergar 21, Bačvić 3, Cerkvenik 12, Kazins, Jurković 2, Špan 19, Škedelj 2, Radovanović 19, Macura 6