BARAĆ: „BORAC IZVANREDNO PRIPREMIO MEČ, ČESTITAM MOMCIMA NA POBEDI NA VEOMA TEŠKOM TERENU“

Košarkaši Mega MIS-a su još jednom potvrdili da se nalaze u sjajnoj formi, pošto su u 22. kolu ABA lige savladali Borac Mozzart u Čačku 80:86 (28:17, 16:18, 16:31, 20:20). Izabranici Marka Baraća su se našli u dvocifrenom zaostatku posle prvog kvartala, nisu uspeli da preokrenuo situaciju do velikog odmora, a onda su velikom serijom na početku drugog poluvremena preuzeli konce igre, da bi sredinom poslednjeg kvartala slomili otpor domaćina i upisali četvrtu vezanu pobedu, osmu na poslednjih devet mečeva u regionalnom prvenstvu. Tako su napravili još jedan veliki korak ka plasmanu u plej-of i došli do polovičnog učinka 11-11. Borac posle 22 utakmice ima pet pobeda i 17 poraza.

Trener Marko Barać je posle novog trijumfa izneo utiske:

Čestitam igračima na pobedi. Borac je izvanredno pripremio meč, što pokazuje rezultat u prvom poluvremenu. Sjajno su spremili kako da napadaju našu odbranu, da otvore svoje najbolje strelce i defanzivno nam zadavali dosta problema. Nismo imali dobar protok lopte, na šest asistencija imali smo sedam izgubljenih lopti u prvom poluvremenu. Nismo napadali koš sa dovoljno samopouzdanja i sve su to stvari koje smo na poluvremenu pokušali da promenimo. Otvaranje treće četvrtine – kompletno drugačija slika. Iskoristili smo neke stvari koje nismo radili u prvom poluvremenu, preokrenuli rezultat i pronašli način da pobedimo. Još jednom čestitam momcima na pobedi na ovom veoma teškom terenu, gde je meni uvek veliko zadovoljstvo da igram. Publika je bila fenomenalna, davala podršku svom timu i ne sumnjam da će jedan ovako utreniran tim, sa ovakvom podrškom, uspeti u toj nameri do kraja ABA lige. To im od srca želim,