BARAĆ: „ZADOVOLJAN PRISTUPOM I REAKCIJOM, NEDOSTAJALO ODLUČNOSTI DA UTAKMICU UVEDEMO U POTPUNI EGAL“

Košarkaši Mega MIS-a izgubili su na gostovanju Partizan Mozzart Betu u petom kolu ABA lige 86:76 (25:26, 25:13, 22:19, 14:18). Izabranici Marka Baraća su se u većem delu susreta ravnopravno nosili sa evroligaškom ekipom Željka Obradovića. U završnici uspeli da se vrate i iz minusa od 16 poena, ali nisu imali snage za veliki preokret. Mega posle večerašnjeg susreta ima učinak 0-5, dok su crno-beli ostali na vrhu tabele regionalnog prvenstva sa maksimalnih 5-0.

Trener Marko Barać je podelio utiske posle susreta:

Čestitke ekipi Partizana na zasluženoj pobedi. Imali smo dobar pristup, momci su bili koncentrisani i pokazali određenu reakciju u smislu čvrstine i svega što nije valjalo u prethodnom kolu i sa te strane mogu da budem veoma zadovoljan. Partizan je fenomenalan tim koji u odnosu na nas ima toliko prednosti, da je bilo veoma teško pripremiti utakmicu. Protiv ekipe koja je objektivno kvalitetnija veoma je teško igrati egal utakmicu kada se ništa ne ubaci, kao što mi večeras nismo, a bilo je i otvorenih šuteva koje momci običnu pogađaju,

rekao je Barać.

Analizirao je i tok utakmice, istakao koji su bili prelomni trenuci:

Odlučila je razlika napravljena krajem druge četvrtine. Zadovoljili smo se nekim šutevima iz situacija kada smo imali otvoren reket za završnicu. Na to se nadovezuje nekoliko skokova u napadu i nedovoljno čvrstih odbrana jedan na jedan koje je domaćin znalački iskoristio. U drugom poluvremenu, sredinom četvrte deonice smo imali nekoliko vezanih odbrana, viškove u kontranapadu, ali čini mi se i nedovoljno odlučnosti da završimo i utakmicu uvedemo u potpuni egal,