MEGA SRUŠILA REAL POSLE VELIKOG PREOKRETA ZA FINALE JUNIORSKE EVROLIGE!

Juniori Mege srušili i kraljevski klub!

Juniori Mega Mozzarta su zabeležili i drugu pobedu „Euroleague Basketball Adidas Next Generation Tournament Finals“ koji se održava u Hali sportova Ranko Žeravica pošto su u sjajnom meču posle velikog preokreatasavladali Real Madrid sa 74:81 (19:9, 17:21, 20:24, 18:21). Izabranici trenera Dragoljuba Avramovića su gubili sa 14 razlike u drugoj četvrtini, imali su i velikih problema u napadu, ali su uspeli da se podignu, vrate u utakmicu, a u poslednjoj četvrtini i da u potpunosti preokrenu meč i dođu do velike pobede kojom su kolo pre kraja obezbedili plasman u finale juniorske Evrolige.

Najbolji u redovima Mege su bili Basala Bagajoko i Nikola Đurišić sa po 19 poena. U ekipi Reala se istakao Urban Klavžar sa 17 poena.

Juniori Mege posle dva kola imaju učinak 2-0, ali su ovom pobedom i matematički obezbedili plasman u finale juniorske Evrolige. U petak od 9 časova ih očekuje meč protiv izraelskog Makabija dok je finale zakazano za subotu od 12:30, koje će biti treće za juniore posle finala 2017. i 2019. godine.

Veliki problemi u napadu za Megu u prvoj četvrtini što Real koristi i preko Ndiaeja stiže do prednosti 14:3. Mega se trgla i uspela da priđe na 7 poena, ali Real trojkom Sebriana vodi 19:9 na kraju prve četvrtine. Ndiaje trojkom donosi Realu plus 14 sredinom druge deonice za 30:16, ali usledila je fantastična serija Mege 13:0 koja prilazi na poen zaostatka, 30:29. Ipak, Real trojkom odbija napad Mege pa je rezultat na poluvremenu 36:30.

Mega otvara drugo poluvreme serijom 9:2 za vođstvo 39:40. Posle toga je usledila rezultatska klackalica i serija trojki sa obe strane. Real je poveo za 52:47, ali Mega je preko Bagajoka i Đurišića odmah odgovorila, a rezultat pred poslednju četvrtinu je 56:54. Igralo se koš za koš do sredine poslednje četvrtine kada je Mega serijom 12:2 prelomila meč i na kraju došla do velike pobede i zasluženog finala za konačnih 74:81.

U18 Real Madrid: Ndiaje 16 (11 skokova), Klavžar 17, Sebrian 6, Santakruz, Delikado, Vezar 12, Dumbia 2, Dianje 4, Vide 1, Miler 4, Vidarte, Garuba 12.

U18 Mega Mozzart: Jeremić, Milosavčević, Jelavić 17 (7 skokova), Đulović 9, Đurišić 19 (7 asistencija), Marković, Dožić, Đapa, Bagajoko 19 (12 skokova, indeks 27), Milenković 3, Malovec 12, Mušicki 2.