MEGA U NEVEROVATNOJ ZAVRŠNICI OSTALA BEZ POBEDE U SPLITU

Mega bez pobede u nestvarnoj završnici!

Košarkaši Mega Mozzarta su u utakmici 24. kola ABA lige posle neverovatne završnice izgubili na gostovanju Splitu sa 81:80 (25:27, 13:16, 21:12, 22:25). U rezultatskoj klackalici tokom celog toka meča izabranici trenera Vladimira Jovanovića su gubili 4 poena na 5 sekundi do kraja da bi potom Jović na sekund do kraja pogodio trojku pod faulom, ali nije uspeo da uvede utakmicu u produžetak pošto je promašio dodatno slobodno bacanje.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Boriša Simanić sa 30 poena (17 u prvoj četvrtini) i Nikola Jović sa 22 poena. U ekipi Splita se istakao Toni Perković sa 21 poenom.

Posle 24 odigrana kola ABA lige Mega Mozzart ima skor 8-16 uz utakmicu manje, dok Split ima skor 6:17. Mega Mozzart će narednu utakmicu igrati u ponedeljak 4. aprila od 18 časova kada će gostovati ekipi Zadra.

Mega je započela utakmicu sa petorkom Smit, Ružencev, Jović, Simanić i Matković. Na početku utakmice je nezaustavljiv Simanić koji postiže prvih 14 poena za Megu uz šut 3-3 za 3 poena, pa Mega posle nepunih 5 minuta igre vodi 12:14. Priključuje mu se Jović, a Simanić svojom četvrtom trojkom dovodi Megu u vođstvo 14:19, pa je Split tražio tajm-aut. Domaća ekipa sa dve trojke vraća egal, pa tajm-aut sada traži Jovanović. Posle minuta odmora, Mega odgovara serijom 0:7 u sjajne asistencije Smit, ali nije uspela da se odvoji, pa je Split poenima Šortera smanjio razliku na samo dva poena, 25:27 na kraju prve četvrtine.

Nekoliko promašaja i grešaka na obe strane na početku druge četvrtine, pa je rezultat 34:34. Igrači Mege su promašili nekoliko zicera, ali dobrom odbranom nisu dozvolili Splitu da preuzme vođstvo. Mega uspeva iz kontri da kazni promašaje Splita pa na poluvreme odlazi sa prednošću 38:43.

Igra se u serijama na početku treće četvrtine. Prvo Mega serijom 0:7 stiže do plus 12, 38:50, ali Split uzvraća sa dve trojke i serijom 8:0. Mega je stala u napadu, a Split trojkama i sa linije slobnodnih bacanja stiže do prednosti, 53:52. Nekoliko minuta je stajao taj rezultat, da bi potom Split ukupnom serijom 21:2 zaokružio vođstvo 59:52. Jović pogađa trojku sa 7 i po metara i postavlja rezultat posle treće četvrtine 59:55.

Bolje igra Mega na početku poslednje deonice i trojkom Simanića iz ugla stiže do izjednačenja, a potom trojkom Smita iz drugog ugla i do vođstva, 63:64. Ipak, serija grešaka Mege koju Split kažnjava serijom 8:0 stiže do prednosti 71:64. Prišla je Mega na dva poena zaostatka na minut i po do kraja, ali Mega gubi loptu i Split sa slobodnih bacanja stiže do plus 4, ali na drugoj strani Simanić pogađa važnu trojku. Žganec vraća plus 3 Splitu posle skoka u napadu, na drugoj strani je Jović pogodio oba slobodna bacanja. Matković pravi faul pre ubacivanja lopte, pa posle dosuđene nesportske Žganec pogađa jedno slobodno bacanje, a potom Perković na 18 sekundi do kraja pogađa nestvarnu trojku o tablu preko ruke. Simanić pogađa brzu trojku na 8 sekundi do kraja, dok je na drugoj strani fauliran Šorter koji je precizan oba puta za 81:77 na 5 sekundi do kraja. U preostalom vremenu Jović pogađa tešku trojku pod faulom, ali sa linije slobodnih bacanja propušta priliku da uvede utakmicu u produžetak, pa je Split na kraju slavio sa 81:80.

Split: Perković,21, Runjić 6, Žganec 9, Ukić 7, Čampara, Šiško, Jukić 4, Kovačević, Džons 2, Šorter 17, Barič 15.

Mega Mozzart: Vujić, Ružencev 4, Jović 22 (6 skokova), Rudan 6, Uskoković, Kočović, Smit 7 (6 skokova, 13 asistencija), Cerovina, Matković 11 (8 skokova), Kazalon, Simanić 30 (7-8 za 3 poena), Mušikić.