SJAJAN REVANŠ MEGE U ŽELEZNIKU

Revanš Mega Mozzarta u Železniku!

U utakmici 18. kola ABA lige koja je odigrana u Železniku, ekipa Mega Mozzarta je slavila protiv FMP-a sa 79:86 (13:25, 26:18, 15:22, 25:21). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su do pobede, iako bez nekolicine igrača, došli pošto su praktično vodili celu utakmicu i u nekoliko navrata odbili nalete domaće ekipe i na kraju nadoknadili poraz iz prvog dela regionalnog takmičenja.

Najefikasniji u redovima Mege bili su Boriša Simanić sa 15 poena koji je imao i 11 skokova, kao i Luka Cerovina i Nikola Jović sa po 11 poena. U ekipi FMP-a je najbolji bio Brajs Džons sa 21 poenom.

Posle 18 odigranih kola ABA lige Mega Mozzart ima skor 8-8 uz dve utakmice manje, dok FMP ima 10 pobeda i 5 poraza. Narednu utakmicu Mega će odigrati u ponedeljak 7. februara od 15:30 kada će u hali Mega Factory dočekati ekipu Crvene zvezde mts.

U startnoj postavi Mege našli su se Smit, Ružencev, Jović, Simanić i Matković. Čvrsta igra Mege na početku meča koje posle početnog vođstva domaće ekipe 4:0, pravi seriju 0:11 uz nekoliko efektnih blokada pod svojim košem i zakucanja u kontri na drugoj strani. FMP iz teških pozicija stiže do poena, ali je Mega izuzetno aktivna na ofanzivnom skoku. Matković i Balcerovski su odlični pod košem, Ružencev pogađa trojku i prednost Mege raste iz minuta u minut, da bi Kočović posle skoka u napadu u poslednjoj sekundi postavio rezultat prve četvrtine, 15:27.

Posle nekoliko promašaja na obe strane, Mega trojkom Cerovine i zakicavanjem Matkovića posle skoka u napadu stiže do plus 15. Nekoliko slabijih minuta u igri Mege domaća ekipa je iskoristila da priđe na 30:36. Propustila je Mega priliku u finišu druge četvrtine da poveća prednost zbog promašenih slobodnih bacanja i zicera, pa je rezultat na poluvremenu 39:43.

Prišao je FMP na samo poen zaostatka, Simanić pogađa važnu trojku, ali zbog povrede je Jović morao na klupu, ali srećom, ne zadugo. Igrala je Mega dobro u odbrani, nekoliko minuta se igralo koš za koš posle koje je usledila sjajna igra Mege. Poenima iz kontri i trojkom Cerovine Mega vraća dvocifrenu prednost, a upravo Cerovina sa slobodnih bacanja postavlja rezultat na kraju treće četvrtine, 54:65.

Odlična energija Simanića na početku poslednje četvrtine donosi plus 15 Megi. Uskoković pogađa trojku preko ruke, ali FMP sa dve trojke prilazi na devet poena, 63:72. Mega odmah odgovara serijom 0:7 i trojkom Simanića za plus 16. Domaća ekipa se nije predavala, uspela je na minut i po do kraja da priđe na četiri poena zaostatka, ali je Smit bio precizan sa slobodnih bacanja, da bi posle polovičnog uspeha Džonsa na drugoj strani, Simanić u poslednjim sekundama nagazio liniju za tri poena i doneo Megi plus 7 za konačnih 79:86. FMP: Nevels 8, Pavićević, Vujičić 4, Džons 21, Šaranović 5, Tasić 13, Radonjić 17, Izundu 6, Simović, Nerandžić 2, Stepanović 3, Manojlović.

Mega Mozzart: Balcerovski 9, Vujić, Ružencev 8, Jović 11 (6 asistencija), Rudan 5, Uskoković 5, Kočović 9, Smit 4, Cerovina 11, Matković 9, Simanić 15 (11 skokova).