MEGA U FINIŠU PROPUSTILA ŠANSU, BORAC TROJKAMA DO POBEDE U BEOGRADU

Mega bez revanša Borcu!

U utakmici 17. kola ABA lige Mega Mozzart je posle uzbudljive završnice izgubila od Borca sa 85:91 (16:23, 21:14, 27:28, 21:26). Emotivno i fizički ispražnjeni igrači Mege posle velike pobede nad Partizanom pre samo tri dana, nisu uspeli da savladaju Borac u dvorani Mega Factory, a presudne za poraz su bile dve trojke u finišu nekadašnjeg Meginog prvotimca Radovana Đokovića. Mega je i u ovom meču bila veoma oslabljena, pošto trener Vladimir Jovanović nije mogao da računa na povređene Aleksandra Balcerovskog, Nikolu Đurišića i Malkolma Kazalona.

Najefikasniji u redovima Mege bili su Luka Cerovina sa 17 i Nikola Jović sa 13 poena, dok su u se u ekipi Borca istakli Hanter Hejl sa 22 poena i Sava Lešić sa 19.

Posle 17 odigranih kola ABA lige Mega Mozzart ima skor 7-8 uz dve utakmice manje, dok Borac ima pet pobeda i deset poraza. Narednu utakmicu Mega će odigrati u subotu 29. januara od 21 čas kada će u Železniku gostovati ekipi FMP-a.

U startnoj postavi Mege našli su se Smit, Ružencev, Jović, Simanić i Vujić, ali je domaći tim na početku igrao prilično nervozno. U prilog tome svedoči i podatak da su izabranici Vladimira Jovanovića uvodna tri i po minuta bili bez koša, a da su promašili prvih šest šuteva. Borac je to iskoristio za početno vođstvo 8:0, koje će, ispostaviće se, Mega uporno juriti tokom celog prvog poluvremena.

U nekoliko navrata Čačani su imali osam poena prednosti, a kad god bi Mega pretila da ugrozi vođstvo gostiju, Čačani su u odsudnim momentim pogađali za šuteve za tri poena preko Hejla, Ilije Đokovića i Pecarskog i tako držali kontrolu rezultata. Šut u prvom poluvremenu nije najbolje služio Megu, nizale su se greške i loša rešenja košarkaša u pink dresovima koji nikako nisu uspevali do dođu svog prepoznatljivog ritma.

Ipak, značajnu podršku Megi sa klupe pre svega u agresivnosti na loptu donosio je Aleksa Uskoković, a u košgeterskom smislu Luka Cerovina. Upravo je kapiten Mege svojoj ekipi u 19. minutu sa linje slobodnih bacanja doneo izjednačenje (35:35), a početkom drugog poluvremena košem uz faul i ponovnom preciznom ralizacijom penala i prvo vođstvo (40:39).

U tim trenucima rasplamslala se velika borba. Mega je uspela da pronađe pravi ritam, a poenima Skučija Smita dođe do u tom trenutku maksimalnih pet poena prenosti (49:44). Zapaženu rolu sa osam poena, od čega dve trojke u finišu treće i početkom poslednje deonice u dresu Mege imao je mladi centar Mihailo Mušikić. Precizan van linije 6,75 bio je i Rudan, pa je Mega u četvrtom kvartalu ponovo došla do maksimalnih pet poena prednosti (70:65), ali u tim trenucima nije uspela da zada završni udarac Čačanima.

Imali su domaći vođstvo sve do 36. minuta, kada je Pecarski vratio egal (80:80), da bi Hejl realizacijom slobodnog bacanja posle dosuđene tehničke greške klupi Mege doneo minimalnu prednost Borcu (81:80). Jović je uspeo da pogodi trojku i vrati nadu u pobedu domaćih, ali onda je na scenu stupio Radovan Đoković. Pogodio je trojku iz teške pozicije o tablu, da bi Smit potom promašio otvoren šut iza linije 6,75, a posle ofanzivnih skokova Mega nije uspela da realizuje i nekoliko zicera. Radovan Đoković je zatim iz drugog ćoška ponovo bio precizan u šutu za tri poena čime je rešeno pitanje pobednika.

Mega Mozzart: Vujić, Ružencev 8, Jović 13 (7 skokova), Rudan 9, Uskoković 4, Kočović 5, Đulović, Smit 11, Cerovina 17, Matković, Simanić 10, Mušikić 8.

Borac: I. Đoković 16, Ćurčić, Hejl 22, Sanadze 1, R. Đoković 9, Lopez, Tomašević 4, Pecarski 14, Lešić 19, Marinković 4, Novaković, Todorović 2.