PORAZ MEGE U LAKTAŠIMA

Mega bez pobede u Laktašima!

Košarkaši Mega Mozzarta su u okviru 8. kola ABA lige izgubili na gostovanju od Igokee sa 79:63 (18:15, 24:17, 16:16, 21:15). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su na kraju prvog poluvremena dozvolili domaćoj ekipi da se odlepi, da bi potom u drugih 20 minuta jurili zaostatak, ali nisu uspeli da ugroze pobedu domaćeg tima.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Nikola Đurišić sa 14 poena i Malkolm Kazalon sa 13. U ekipi Igokee su se istakli Dalibor Ilić sa 22 poena i Stefan Đorđević sa 12.

Posle osam odigranih kola regionalnog takmičenja Mega Mozzart ima skor 3-5 dok Igokea ima po četiri pobede i poraza. Mega Mozzart će u narednom kolu u nedelju 21. novembra dočekati Cedevita Olimpiju.

Vladimir Jovanović je započeo meč sa sledećom petorkom: Smit, Kazalon, Jović, Rudan i Matković. Posle tri minuta igre rezultat je 7:7, ali Rudan zbog dve lične mora na klupu. Nekoliko grešaka Mege je domaća ekipa iskoristila da povede sa plus šest, 13:7. Odlična odbrana Mege narednih nekoliko minuta, Kazalon polaže pod faulom posle ukradene lopte, Janković pogađa horog a Ružencev trojku pa Mega vodi 13:15. Ipak, poenima Volera i trojkom Talića u poslednjoj sekundi domaća ekipa vodi 18:15 posle 10 minuta igre.

Ružencev otvara drugu četvrtinu novom trojkom a potom Đurišić iz skok-šuta donosi prednost Megi, 18:20. Domaća ekipa iz drugih napada i pogođenih trojki stiže do plus pet. Loše građenje skoka i greške u odbrani Igokea uspeva da kazni i da poveća prednost. Na to su se nadovezale izgubljene lopte pa je poenima Starksa Igokea uspela po prvi put da stigne do dvocifrene prednosti, 42:32 na poluvremenu.

Problemi u napadu su se nastavili i na početku treće četvrtine, kada je Igokea stigla do plus 14, a seriju domaće ekipe sa zakucavanjem i poenima iz reketa prekida Balcerovski. Zaigrala je Mega bolje u odbrani, ali je teško dolazila do koša, da bi Igokea preko Ilića stigla do plus 15 u finišu četvrtine. Mega posle polaganja Smita i trojke Đurišića smanjuje zaostatak na 10 poena, ali na drugoj strani Tanasković pogađa trojku. Ipak, u poslednjim sekundama Jović pogađa trojku za nadu Mege i rezultat 58:48 pred poslednjih 10 minuta igre.

U poslednjoj četvrtini Mega nije uspela da ugrozi pobedu Igokee pošto se razlika nije spuštala ispod 10 poena, a konačan rezultat je bio 79:63.

Igokea: Vulić, Starks 6, Robinson 4 (11 asistencija), Tanasković 5, Radanov 5, Jošilo 4, Talić 5, Ilić 22 (8 skokova), Stivens 6, Voler 8, Fundić 2, Đorđević 12.

Mega Mozzart: Balcerovski 8 (7 skokova), Vujić, Ružencev 6, Jović 6, Rudan 2, Kočović, Smit 9, Janković 2, Cerovina, Matković 3, Kazalon 13, Đurišić 14.