DOBRO DRUGO POLUVREME DESETKOVANE MEGE NEDOVOLJNO ZA IZNENAĐENJE PROTIV ZVEZDE

Desetkovana Mega pružila otpor Zvezdi, ali bez snage za iznenađenje.

Košarkaši Mega Mozzarta su u okviru 6. kola ABA lige izgubili od Crvene zvezde mts sa 81:67 (24:16  22:16, 14:16, 21:19). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su u utakmici odigranoj u hali Aleksandar Nikoli bili desetkovani neigranjem Boriše Simanića, Malkolma Kazalona i Mateja Rudana, ali su posle slabijeg prvog poluvremena, u drugom odigrali čvršće i angažovanije međutim, to nije bilo dovoljno da ugroze pobedu Zvezde.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Aleksander Balcerovski sa 19 poena i Karlo Matković sa 14. U Crvenoj zvezdi se istakao  Nejtan Volters sa 13 poena.

Posle šest odigranih kola ABA lige Mega Mozzart ima skor 2-4 dok Crvena zvezda mts ima pet pobeda i jedan poraz. Mega će u narednom kolu dočekati Budućnost VOLI a utakmica je zakazana za nedelju 7. novembar od 12 časova u Hali sportova Ranko Žeravica na Novom Beogradu.

Vladimir Jovanović je započeo meč sa sledećom petorkom: Smit, Đurišić, Jović, Matković, Balcerovski. Posle izjednačenog početka utakmice i rezultata 7:7 posle tri minuta igre, Zvezda koristi greške Mege na obe strane terena i iz skoka u napadu pravi seriju 8:0. Balcerovski ne dozvoljava Zvezdi da se odlepi, ali je ubrzo zbog dve lične greške otišao na klupu. Imala je Mega priliku u finišu četvrtine da se dodatno približi, ali je rezultat posle 10 minuta igre 24:16.

Nova serija Zvezde na početku druge četvrtine pa Mega zaostaje 17 poena. Đurišić je dobar na obe strane terena, ali Zvezda čuva prednost. Svoje prve minute u sezoni beleži Ružencev koji ubrzo pogađa trojku iz ugla. Mega angažovanom igrom uspeva da spusti razliku sa 20 poena na 12, ali domaća ekipa pogađa ulaz u poslednjim sekundama za 46:32 na poluvremenu.

Počela je Mega još čvršće u odbrani na početku treće četvrtine, Jović pogađa trojku a potom Đurišić pogađa ulaz pod faulom za minus 11. Igralo se koš za koš, uspela je Mega preko Matkovića i da spusti minus na devet poena, ali je u finišu greškama propustila šansu da se još više približi. Zvezda vraća 14 poena prednosti, ali Ružencev iz ulaza postavlja rezultat posle treće četvrtine, 60:48.

Simonović sa tri trojke na početku poslednje četvrtine donosi plus 21 i definitivno prelama utakmicu. Ipak, Mega je preko Matkovića i Balcerovskog uspela do kraja utakmice da spusti razliku dok je konačan rezultat bio 81:67.

Crvena zvezda mts: Gušić, Lazarević 8, Volters 13, Uskoković 2, Davidovac 3, Mitrović 5 (7 skokova), Kalinić 11, Dobrić 10, Holins 6, Simonović 11, Kuzmić 8, Cirbes 4.

Mega Mozzart: Balcerovski 19 (4 blokade, indeks 23), Vujić, Ružencev 8, Jović 5 (7 skokova), Kočović 5 (6 asistencija), Smit 3, Cerovina 3 (6 skokova), Matković 14 (6 skokova), Kazalon, Đurišić 10, Mušikić, Bogavac.