MEGA POSLE PRODUŽETKA IZGUBILA U ZAGREBU

Mega posle uzbudljivih 45 minuta izgubila u Zagrebu.

Košarkaši Mega Basketa su u okviru 2. kola AdmiralBet ABA lige posle produžetka izgubili od Cibone sa 89:84 (19:22, 14:25, 26:14, 19:17, 11:6). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su odigrali sjajno prvo poluvreme u Košarkaškom centru Dražen Petrović gde su imali i prednost do 16 poena. U nastavku utakmice Cibona je uspela da se vrati, Smit je na kraju regularnog dela imao šut za pobedu sa osam metara, ali nije bio precizan, da bi u dodatnih pet minuta igre Cibona došla do pobede.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Boriša Simanić sa 21 poenom i Matej Rudan sa 14. U ekipi Cibone su se istakli Nejtan Rivers sa 24 poena i Hoze Vildoza sa 23.

Posle dva kola AdmiralBet ABA lige Mega Basket ima skor 1-1- dok Cibona ima dve pobede. Mega će u narednom kolu AdmiralBet ABA lige dočekati Krku a utakmica je zakazana za nedelju 10. oktobar od 12 časova u Hali sportova Ranko Žeravica na Novom Beogradu.

Vladimir Jovanović je započeo meč sa sledećom petorkom: Smit, Kazalon, Jović, Simanić i Matković. Kazalon pogađa trojku za Megu a potom i Jović zakucava za vođstvo 4:6 posle tri minuta igre. Odlična igra Mege je usledila, Simanić je pogodio dve trojke a Balcerovski se dva puta sjajno snašao u reketu za prednost 10:19 na tri minuta do kraja četvrtine. Domaća ekipa u finišu uspeva sa dve trojke da smanji zaostatak pa je rezultat posle 10 minuta igre 19:22.

Odličan početak druge četvrtine Mege, Rudan je razigran i vezuje sedam poena, pa je upravo njegovom trojkom Mega stigla do dvocifrene prednosti, 24:35. Nastavila je Mega da igra raznovrsno u napadu i da pogađa sa svih pozicija, uz dobru odbranu je prednost rasla iz minuta u minut, da bi dosegla 16 poena. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 33:47.

Simanić zakucavanjem popravlja promašaj saigrača na početku treće četvrtine, ali domaća ekipa serijom 8:0 spušta zaostatak na 41:49. Seriju Cibone prekida Kazalon trojkom iz ugla, ubrzo potom pogađa i Simanić, da bi zatim domaća ekipa serijom 5:0 prišla na minus 7, 48:55. Problem za ekipu Mege je i četvrta lična greška koja je dosuđena Joviću. Cibona novom serijom uspeva da priđe na dva poena, Kazalon pogađa trojku, ali domaća ekipa posle skoka u napadu pogađa trojku sa osam metara u poslednjoj sekundi za 59:61 na kraju treće četvrtine.

Rudan pogađa dve izuzetno bitne trojke na početku poslednje četvrtine, ali Cibona serijom stiže do prednosti, 68:67. Jović mora na klupu zbog pete lične greške. Simanić pogađa trojku preko ruke a potom Matković pogađa iz odbojke. Gegić vraća vođstvo Ciboni, Simanić odgovara trojkom za prednost Mege 74:75. U poslednji minut se ušlo sa prednošću Mege 76:78, Matkoviću je sviran faul u napadu, što je bila njegova peta lična greška, a potom Cibona iz ulaza stiže do izjednačenja. Obe ekipe nisu uspele da poentiraju do kraja, a Smit je u poslednjoj sekundi promašio šut za tri, pa se otišlo u produžetke.

U dodatnih pet minuta je Cibona iskoristila greške Mege, gde je iz drugih napada dolazila do poena i na kraju slavila sa 89:84.

Cibona: Vujović, Radovčić 4, Vranković 4 (11 skokova), Prkačin 7, Gegić 15, Vildoza 23, Majcunić 5, Gnjidić 6, Branković, Drežnjak 1, Rivers 24 (13 skokova).

Mega Basket: Balcerovski 13, Vujić, Jović 2, Rudan 14, Kočović, Smit 2 (12 asistencija), Cerovina 5 (7 skokova), Matković 13 (9 skokova), Kazalon 11, Đurišić 3, Simanić 21 (9 skokova, indeks 28), Bogavac.