FANTASTIČNA IGRA MEGE ZA UBEDLJIVU POBEDU NA STARTU ABA LIGE

Sjajan početak sezone za Mega Basket!

Košarkaši Mege su odlično otvorili sezonu u AdmiralBet ABA ligi pošto su u okviru 1. kola ubedljivo savladali SC Derby sa 101:68 (23:21, 28:6, 28:20, 22:21). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su do pobede u Hali sportova Ranko Žeravica došli posle furiozne druge četvrtine u kojoj su goste iz Podgorice spustili na samo 6 poena, uz 28 postignutih. U nastavku utakmice igrači Mege nisu spuštali tempo pa su na kraju slavili sa više nego ubedljivih 33 poena razlike, uz sjajan šut za tri poena (18 od 30) i čak 34 asistencije.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Malkolm Kazalon sa 17 poena i Boriša Simanić sa 16. U ekipi SC Derby su se istakli Džastin Edvards i Kajl Vinales sa po 17 poena.

Mega Basket će u narednom kolu AdmiralBet ABA lige gostovati Ciboni a utakmica je zakazana za ponedeljak 4. oktobar od 18 časova u Košarkaškom centru Dražen Petrović u Zagrebu.

Pre početka utakmice Sportski direktor AdmiralBet ABA lige Milija Vojinović je povodom završetka igračke karijere, uručio prigodan poklon Tim menadžeru Mege Milenku Tepiću.

Neposredno pred podbacivanje minutom ćutanja odata je počast nedavnom preminulom velikanu srpske, evropske i svetske košarke, Dušanu Dudi Ivkoviću.

Vladimir Jovanović je započeo meč sa sledećom petorkom: Smit, Cerovina, Jović, Simanić i Matković. Jović i Simanić na početku pogađaju trojke, pa je rezultat posle tri minuta igre 7:7. Gosti stižu do plus pet, ali Mega odgovara sa novim trojkama pošto su precizni bili Simanić, Jović i Kazalon za vođstvo 17:15. Smenjivale su se ekipe u vođstvu a rezultat prve četvrtine postavio je Simanić novom trojkom za 23:21 posle 10 minuta igre.

Odličan početak druge četvrtine za Megu koja je goste iz Podgorice držala skoro pet minuta bez postignutih poena, a serijom 12:0 stigla do dvocifrene prednosti, 35:21. Gosti vezuju dva koša, ali odmah je usledio još silovitiji odgovor Mege. Fantastična odbrana je rezultirala ukradenim loptama i lakim poenima za Megu, uz sjajne role Kazalona i Balcerovskog. Mega je vezala 13 poena, a potom je Smit trojkom u poslednjim sekundama postavio rezultat na poluvremenu, 51:27.

Nisu igrači Mege dopustili da opadne tempo i kvalitet igre u trećoj četvrtini pa je trojkama Jovića i Smita, a potom i poenima Kazalona, prednost narasla na 33 poena, 70:37. Gosti konačno uspevaju da stignu do vezanih poena u napadu, ali Mega nije dozvolila dalje spuštanje razlike. Đurišić pogađa trojku i a precizan je i sa linije slobodnih bacanja, Rudan se odlično snalazi pod košem gostiju posle skoka u napadu, pa je prednost opet 30 poena, 76:46, da bi potom Kočović trojkom postavio rezultat na kraju treće četvrtine, 79:47.

U poslednjoj četvrtini su priliku dobili igrači sa klupe i na kraju su svi uspeli da se upišu u strelce, a konačan rezultat je bio 101:68.

Mega Basket: Balcerovski 10 (9 skokova), Vujić 4, Jović 12, Rudan 11 (8 skokova), Kočović 3, Smit 9 (12 asistencija), Cerovina 2, Matković 4, Kazalon 17 (3 blokade), Đurišić 7, Simanić 16, Bogavac 6.

SC Derby: Vinales 17, Megi 13, Pavlićević 4, Slavković, Starovlah 3, Vujisić, Baćović, Z. Ivišić, T. Ivišić 2, Edvards 17, Kamenjaš 6, Tišma 6.