FANTASTIČNA MEGA SAVLADALA ZVEZDU, U NEDELJU MAJSTORICA ZA TITULU

Fantastična Mega bolja od Crvene zvezde u drugoj utakmici finala plej-ofa, odluka o prvaku pada u nedelju!

Mega Soccerbet je u drugoj utakmici Finala plej-ofa Superlige Srbije posle uzbudljive završnice savladala Crvenu zvezdu mts sa 86:79 (35:17, 10:29, 20:12, 21:21). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su u utakmici koja je odigrana bez prisustva publike u Hali Mega Factory sjajno započeli meč, imali 18 poena prednosti na kraju prve četvrtine, da bi se potom Zvezda vratila do poluvremena. U nastavku utakmice sjajnom odbranom i ofanzivnim skokom (čak 20 skokova u napadu) Mega je uspela da izbori pobedu i samim tim, majstoricu za titulu.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Marko Simonović sa 19 poena uz čak 20 skokova (10 u napadu) dok je Filip Petrušev imao 16 poena. U ekipi Crvene zvezde se istakao Ognjen Dobrić sa 31 poenom.

Rezultat u seriji je sada 1-1 pa će o prvaku Srbije odlučivati majstorica koja se igra u nedelju od 20:30 u hali Aleksandar Nikolić.

Mega je započela meč sa sledećom petorkom: Novak, Milosavljević, Kazalon, Simonović, Petrušev. Dobro otvaranje meča za Megu koja poenima Simonovića, Kazalona i trojkom Petruševa vodi sa 9:2. Posle tajm-auta Zvezde, Mega nastavlja sa dobrim tempom na utakmici pa Kazalon iz dva dobra ulaza, od kojih je drugi bio pod faulom, donosi plus 10, 16:6. Dobrić vezuje pet poena za Zvezdu, ali Mega uspeva da odgovori na drugoj strani. Simonović i Novak poentiraju posle skokova u napadu i Mega vodi 26:11 posle šest minuta igre. Ni tu nije stala Mega, Momirov za tri, Tepić sa poludistance i Matković sa dva koša od kojih je drugi bilo zakucavanje posle skoka u napadu, postavljaju rezultat posle prve četvrtine, 35:17.

Gosti uspevaju početkom druge četvrtine da naprave seriju 0:10 i da priđu na sedam poena zaostatka, 36:29. Cerovina trojkom prekida seriju gostiju, a potom trojke pogađaju Lazić i Simanić. Zvezda trojkom Dobrića prilazi na tri poena, 42:39. Ipak, u finišu poluvremena Zvezda poenima Hola uspeva da pređe u vođstvo, pa je rezultat posle prvih 20 minuta igre 45:46.

Trojkom i zakucavanjem na drugi obruč Simonovića Mega vodi 52:50 na početku treće četvrtine. Odlična odbrana Mege daje rezultate, a Petrušev pogađa trojku a potom u narednom napadu pri pogotku gazi liniju na 6.75 za 60:54 na tri i po minuta do kraja četvrtine. Nastavila je Mega sa čvrstom odbranom pa posle poena Simonovića iz reketa i zakucavanja Kazalona, rezultat je 65:58 pred poslednju četvrtinu

Uspevala je Mega da sačuva prednost u poslednjoj deonici. Dobrić trojkom približava Zvezdu na četiri poena zaostatka, 75:71 na nešto manje od tri minuta do kraja. Mega greši, ali uspeva i da odbrani koš. Tepić pogađa težak šut preko ruke, Dobrić oba slobodna bacanja da bi potom Petrušev pogodio verovatno ključnu trojku za pobedu za 80:73 pa je do kraja uspela da sačuva pobedu za veliko slavlje na parketu.

Mega Soccerbet: Petrušev 16, Tepić 9, Kljajević, Momirov 3, Novak 4 (7 asistencija), Simonović 19 (20 skokova, indeks 26), Cerovina 3, Matković 8, Kazalon 9, Milosavljević 12, Simanić 3, Langović.

Crvena zvezda mts: Hol 19, Uskoković, Davidovac 10, Lazić 3, Rit, Radanov, Dobrić 31, Simonović 2, Jagodić-Kuridža, Kuzmić 2, Noko 10 (9 skokova).