SJAJNA MEGA BILA NA PRAGU PLASMANA U FINALE JUNIORSKE EVROLIGE, BARSELONA U POSLEDNJIM SEKUNDAMA SAČUVALA POBEDU

Juniori Mega Soccerbet-a nisu uspeli da se plasiraju u finale Finalnog turnira juniorske Evrolige u Valensiji pošto su u okviru trećeg kola posle izuzetne drame u finišu izgubili od Barselone sa 79:77 (18:18, 15:16, 19:26, 27:17), pa su sa dve pobede i jednim porazom zauzeli drugo mesto u grupi B. Izabranici trenera Dragoljuba Avramovića su bili blizu pobede u hali La Fonteta pošto su imali plus 10 na nešto više od šest minuta do kraja, da bi u poslednjih 12 sekundi Mega preko Jovića imala dve šanse za produžetak, ali je njegov prvi flouter završio na obruču a posle skoka u napadu je zaustavljen njegov šut pa se Barselona plasirala u finale.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Nikola Jović sa 18 poena i Oleksandr Kobzistij sa 14. U ekipi Barselone su se istakli Džejms Naži i Majkl Kaisedo sa po 23 poena.

Ovo je bila prilika za juniore Mege da se plasiraju u svoje treće finale juniorske Evrolige, posle 2017. godine u Istanbulu i 2019. u Vitoriji. U finalu će se sastati Barselona i Real Madrid.

U prvom poluvremenu se igralo uglavnom u manjim serijama pa su se ekipe često smenjivale u vođstvu. Posle početnog vođstva Barselone 11:4, Mega pravi seriju 3:14, ali je rezultat posle prvih deset minuta bio 18:18. Čvrsta igra u odbrani je viđena i u drugoj deonici, ali je sa dva polaganja Labovića Mega otišla sa prednošću na odmor u poluvremenu, 33:34.

U trećoj deonici je Mega imala prednost do osam poena, a rezultat pred poslednjih šest minuta igre je bio 57:67 za Megu. Barselona pravi seriju 11:0 i prelazi u vođstvo. Izgubljene lopte i skokovi u napadu protivnika su puno koštali Megu na ovoj utakmici, a na 37 sekundi do kraja je Barselona imala sve su svojim rukama pri rezultatu 79:74. Jović pogađa pod faulom, Barselona je faulirana posle skoka u napadu gde je Kastelnou promašio oba slobodna bacanja, ali u preostalih 12 sekundi Mega je propustila dve šanse za produžetak pa se Barselona plasirala u finale.

Barselona: Kastelnou, Bonilja 10, Viljar 6, Granha, Ubal 11, Ordonez 2, Martin, Simić 4, Ganal, Naži 23 (12 skokova), Kaisedo 23 (11 skokova), Iglesias.

Mega Soccerbet: Labović 11, Milutinović, Kompirović, Jović 20 (13 skokova, 6 asistencija, indeks 28), Đurišić 11, Vučurović 1, Ivišić 10 (8 skokova), Jonović, Đapa, Stanojević 2, Kobzistij 14, Bogavac 8.