JUNIORI MEGE SIGURNI PROTIV VALENSIJE NA STARTU F8 JUNIORSKE EVROLIGE

Juniori Mega Soccerbet-a su uspešno započeli takmičenje na Finalnom turniru juniorske Evrolige u Valensiji pošto su savladali ekipu domaćina turnira sa 75:90 (25:22, 11:26, 20:23, 19:19). Izabranici trenera Dragoljuba Avramovića su do pobede protiv Valensije na startu EB „Adidas Next Generation Tournament“ Finals došli sjajnim odgovorom seriju trojki domaće ekipe, pa su na kraju stigli do sigurne pobede.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Luka Bogavac sa 21 poenom i Oleksandr Kobzistij sa 19. U ekipi Valensije se istakao Ivan Aleksandrov sa 23 poena.

Narednu utakmicu juniori Mege igraju u petak 4. juna od 13 časova, a protivnik u hali La Fonteta će im biti italijanska Stelazura.

Vodila je Valensija u prvoj četvrtini sa 21:10 uz nekoliko pogođenih trojki, ali je odgovor Mege brzo usledio. Serijom 4:21 Mega preuzima kontrolu na utakmici pa je prednost nastavila da raste uz nekoliko sjajnih zakucavanja u kontri, pa je na poluvremenu rezultat 36:48.

Prišla je Valensija na četiri poena zaostatka početkom poslednje četvrtine, ali je Mega ponovo sjajno odgovorila i brzo prelomila meč. Imala je Mega i prednost od 21 poena, a konačan rezultat je 75:90.

Valensija: Bagatskis 4, Luč, Rivas 15, Marko 8, Navaro 19, Gomez 2, Barbera 1, Kampilos 3, Nunjez, Aleksandrov 23, Saez, Boš

Mega Soccerbet: Labović 6 (7 asistencija), Milutinović 2, Kompirović, Jović 16 (8 skokova), Đurišić 9 (10 skokova), Vučurović 2, Ivišić 15 (13 skokova), Jonović, Đapa, Stanojević, Kobzistij 19, Bogavac 21 (8 skokova).