MEGA SE DRŽALA DO POSLEDNJE ČETVRTINE, BUDUĆNOST SLAVILA U PODGORICI

Mega se držala do poslednje četvrtine, Budućnost slavila u Podgorici.

Mega Soccerbet je u utakmici 24. kola ABA lige izgubila od ekipe Budućnost VOLI u Podgorici sa 92:79 (22:27, 25:16, 27:24, 18:12). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su dobro igrali u prvom poluvremenu u Sportskom centru Morača kada su imali i 11 poena prednosti, ali je Budućnost šutevima sa distance uspela da preokrene rezultat, a potom i serijom na početku poslednje četvrtine i da prelomi meč u svoju korist.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Filip Petrušev sa 28 poena i Nikola Jović sa 15. U ekipi Budućnosti su se istakli Nikola Ivanović sa 20 poena i Melvin Edžim sa 15.

Posle 24 odigrana kola ABA lige Mega Soccerbet ima 14 pobeda i 10 poraza dok Budućnost VOLI ima skor 18-3. U narednom kolu u nedelju 11. aprila od 12 časova Mega Soccerbet će u Hali sportova Ranko Žeravica dočekati FMP.

Mega je započela meč sa sledećom petorkom: Smit, Kazalon, Jović, Simonović, Petrušev. Odličan početak Mege koja posle tri minuta igre vodi 6:14 uz dve trojke Petruševa. Smit odlično proigrava saigrače pa je posle jednu u nizu odličnih asistencija za Petruševa trener Budućnosti Dejan Milojević zatražio tajm-aut. Jović kontroliše defanzivni skok Mege a posle njegove trojke i pogođenih slobodnih bacanja Mega vodi 10:21. Šehović pogađa dve trojke za domaću ekipu, ali uzvraća Jović za svoj već 10. poen. Uz nekoliko promašaja na obe strane u finišu četvrtine, rezultat posle prvih 10 minuta igre je 22:27.

Sjajno „alejup“ zakucavanje Matkovića i finta Simonovića u reketu Budućnosti, pa Mega čuva prednost na početku druge četvrtine, ali je problem povreda Smita koji je morao na klupu. Budućnost prilazi na posed razlike, ali na drugoj strani Momirov u dva navrata pogađa trojku. Smit se posle nekoliko minuta vratio u igru, a Jović popravlja promašaj saigrača za 38:41 na dva i po minuta do poluvremena. Još jedno sjajno dodavanje Smita za zakucavanje Matkovića, ali Budućnost ipak stiže do prednosti u poslednjem minutu druge četvrtine za 47:43 na poluvremenu.

Bolji početak drugog poluvremena za domaću ekipu koja posle tri minuta igre vodi 58:50. Povela je i Budućnost sa 11 poena razlike, ali Petrušev serijom poena spušta minus na šest poena, 67:61. Mega uspeva da odgovori na novi nalet domaće ekipe i da se približi na pet poena, ali Budućnost sa slobodnih bacanja postavlja rezultat posle treće četrvtine, 74:67.

Domaća ekipa serijom poena sa distance prelama meč u prvim minutima poslednje deonice, posle čega ekipa Mege ne uspeva da se vrati u meč. Ipak, igrači Mege su angažovanom igrom do kraja uspeli da umanje poraz za konačnih 92:79.

Budućnost VOLI: Kobs 14, Ivanović 20, Edžim 15, Šehović 9, D. Nikolić 4, Apić 2, Mitrović 2, Dela Vale 2, Z. Nikolić 2, Popović 13, Rid 9, Žugić.

Mega Soccerbet: Jović 15, Mišković, Smit 4 (9 asistencija), Petrušev 28 (10 skokova, indeks 30), Tepić 4, Kljajević, Momirov 7, Simonović 4 (9 skokova), Matković 13 (7 skokova), Kazalon 4, Langović.