MEGA U POSLEDNJOJ SEKUNDI DO POBEDE PROTIV BORCA!

Mega Soccerbet u rezultatskoj klackalici košem Petruševa u poslednjoj sekundi do pobede protiv Borca!

Košarkaši Mege su u veoma zanimljivoj i neizvesnoj utakmici pogotkom Petruševa u poslednjoj sekundi savladali Borac sa 86:84 (28:13, 18:22, 16:25, 24:24) u okviru meča 19. kola ABA lige. U utakmici koja je odigrana bez prisustva publike u Hali sportova Ranko Žeravica, izabranici trenera Vladimira Jovanovića su imali 21 poen prednosti u drugoj četvrtini, koju je Borac stigao i prestigao u poslednjoj deonici, da bi u rezultatskoj klackalici u finišu alej-up polaganjem Petruševa stigli do 13. trijuma u regionalnom takmičenju.

Najbolji u redovima Mege je bio Marko Simonović sa 28 poena i 13 skokova dok je Filip Petrušev postigao 16 poena. U redovima Borca najefikasniji su bili Dušan Miletić sa 24 poena i Uroš Čarapić sa 17.

Posle 19 odigranih kola ABA lige Mega Soccerbet ima 13 pobeda i 6 poraza dok Borac ima skor 4-13 uz dva odigrana meča manje. Mega će u narednom kolu u nedelju 7. marta od 17 časova gostovati u Novom Mestu ekipi Krke.

Mega je započela meč sa sledećom petorkom: Smit, Tepić, Momirov, Simonović, Petrušev. Mega otvara meč serijom 6:0 gde Borac prve poene postiže posle tri minuta igre. Odlična odbrana se nastavila i posle tajm-auta Borca da bi na drugoj strani Simonović u kontri sjajno pronašao Petruševa, koji u narednom napadu pogađa trojku iz ugla. Smit i Momirov su takođe precizni za tri poena pa Mega stiže do dvocifrene prednosti, 17:5. Mega igra sjajno i raznovrsno u napadu te stiže do novih poena sa svih pozicija. Prednost je rasla iz minuta u minut za plus 15 posle prve četvrtine, 28:13.

Kazalon i Simonović uvećavaju prednost Mege na početku druge četvrtine gde je posle pasa Petruševa preko celog terena Simonović sjajno zakucao u kontri za 36:17. Polaganjem Cerovine Mega stiže do plus 21, da bi u narednih nekoliko minuta usledio nešto sporiji period pa je Borac uspeo da smanji minus na 15 poena na četiri minuta do poluvremena, 41:26. Gostujuća ekipa iz drugih napada uspeva dodatno da smanji zaostatak koji je u jednom trenutku iznosio devet poena a rezultat na poluvremenu 46:35 postavlja Smit iz pogođenog floutera.

Raspoložen je Smit na početku treće četvrtine, prvo pogađa skok šut, a potom asistira Momirovu za trojku i prednost 51:35. Borac je tri i po minuta bio bez poena, ali je Miletić uspeo sa nekoliko vezanih poena da preseče seriju Mege. Kazalon i Simonović pogađaju pri isteku napada iz teških pozicija i čuvaju dvocifrenu prednost Mege. Borac koristi greške u odbrani Mege i iz nekoliko vezanih skokova uspeva da spusti razliku. Finiš treće četvrtine je pripao Borcu koji poenima Nerandžića u poslednjoj sekundi prilazi na dva poena, 62:60.

Gostujuća ekipa trojkom Čarapića i poenima Miletića iz reketa stiže do prednosti na početku poslednje deonice 62:65. Simonović pogađa izuzetno bitnu trojku a potom Smit polaganjem vraća prednost, 67:65. Još jedna dobra odbrana Mege i na drugoj strani Simonović pogađa novu trojku. Borac se ne predaje, i serijom 0:10 vraća vođstvo, 70:75. Igra se koš za koš, a posle trojke Miletića Borac ima šest poena prednosti na tri i po minuta do kraja, 74:80. Zaigrali su izabranici Vladimira Jovanovića najbolje kada je bilo najpotrebnije pa trojkom Simonovića i poenima Tepića prilaze na poen zaostatka. Posle tajm-auta Borca, serija Mege se trojkom Momirova i polaganjem Tepića produžila na 0:10, za 84:80 na minut i po do kraja. Miletić pogađa za Borac posle skoka u napadu, da bi na obe strane usledili promašaji i greške do osam sekundi do kraja kada Borac posle skoka u napadu Čarapića i poena sa linije slobodnih bacanja stiže do izjednačenja. U preostalom vremenu Smit je sjajno proigrao Petruševa koji iz alej-up polaganja donosi Megi pobedu u poslednjoj sekundi za konačnih 86:84.

Mega Soccerbet: Mišković, Smit 11 (6 asistencija), Petrušev 16, Tepić 6 (6 asistencija), Kljajević, Momirov 11, Simonović 28 (5-9 za tri poena, 13 skokova, indeks 37), Cerovina 3, Matković 2, Kazalon 7, Langović 2, Đurišić.

Borac: Tornton, Smit, Sanadze, Miletić 24 (10 skokova), Gavrilović 10, Kočović 7, Nerandžić 6, Karapandžić, Novaković 5, Džons 9, Todorović 6, Čarapić 17.