DRAMA U SLOVENIJI I POBEDA MEGE POSLE PRODUŽETKA

Treća pobeda u nizu za Mega Soccerbet, Koper Primorska posle produžetka savladana u Sloveniji!

Košarkaši Mege su u okviru 8. kola ABA lige zabeležili i treću pobedu u nizu pošto su na gostujućem terenu posle produžetka savladali ekipu Koper Primorska sa 69:71 (26:23, 16:14, 5:9, 16:17, 6:8). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su u Areni Bonifika do 6. trijumfa u regionalnom takmičenju došli posle izuzetno uzbudljivog meča gde su u finišu regularnog dela sa dve trojke izborili produžetke, da bi potom u dodatnih pet minuta odigrali dobru odbranu i zabeležili novu pobedu u ABA ligi. Trener Mege na ovom meču nije mogao da računa na trenutno najkorisnijeg igrača lige Filipa Petruševa.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Marko Simonović sa 15 poena i 12 skokova dok je Karlo Matković zabeležio 12 poena, 15 skokova i čak 6 blokada. U slovenačkoj ekipi su se istakli Luka Vončina sa 22 poena i Erjon Kastrati sa 21 poenom.

Posle osam odigranih kola ABA lige Mega Soccerbet ima skor 6-2 dok je Koper Primorska i dalje bez pobede. U narednom kolu Mega će u nedelju 6. decembra od 12 časova dočekati Split.

Vladimir Jovanović je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Tepić, Momirov, Simonović i Matković. Na početku meča Simonović vezuje pet poena, ali zbog dve lične greške već posle nekoliko minuta je morao na klupu Mege. Seriju domaće ekipe 6:0 prekida Novak trojkom za 8:8. U narednim minutima se igralo koš za koš, gde su za Megu uglavnom iz reketa poentirali Mišković i Matković. Primorska uspeva u finišu četvrtine da povede sa sedam poena razlike, ali Langović po ulasku sa klupe vezuje šest poena pa je rezultat posle 10 minuta igre 26:23.

Bolja odbrana Mege na početku druge četvrtine, Mega stiže do izjednačenja, ali Primorska sa dve trojke vraća prednost. Simonović po ulasku u igru nastavlja sa dobrim potezima u napadu, gde pogađa pod faulom, a potom i za tri poena. Mega dobro čuva reket, ali Primorska šutevima sa distance čuva prednost. Od sredine drugog perioda problemi za Megu u napadu gde je u nekoliko minuta poentirao samo Tepić iz ulaza, pa Primorska stiže do plus sedam, 42:35. U poslednjem minutu je Mega odbranila koš, da bi Matković poenima posle skoka u napadu postavio rezultat na poluvremenu, 42:37.

Posle napadačkog posta na obe strane u prva dva minuta drugog poluvremena, Kazalon prvo zakucava iz prodora a potom i polaže loptu na asistenciju Novaka. Matković pogađa posle skoka u napadu pa Mega stiže do vođstva. Primorska je više od šest minuta bez poena, ali Mega to ne koristi u napadu pa je na semaforu dugo rezultat 42:43. Posle šest i po minuta igre domaća ekipa trojkom Vončine stiže do prvih poena u ovoj deonici. Do kraja četvrtine smo videli dosta promašaja sa obe strane, uz odličnu odbranu Matkovića koji je do kraja treće deonice imao već 6 blokada, pa je rezultat pred poslednju četvrtinu 47:46.

Trojkom Cerovine Mega stiže do plus tri u prvim minutima poslednje četvrtine. Usledio je potom post Mege u napadu što je Primorska iskoristila da serijom 7:0 pređe u vođstvo 57:53 na sredini poslednje četvrtine. Posle par promašaja sa obe strane Novak krade loptu za lako polaganje a potom i Kazalon uspešno probija za nerešen rezultat na nešto manje od tri minuta do kraja. Primorska uspeva da kazni dva pogrešna dodavanja Mege pa je plus četiri za domaću ekipu na minut i po do kraja. Simonović pogađa trojku posle tajm-auta, Vončina u narednom napadu pogađa težak ulaz da bi Tepić trojkom doneo izjednačenje 63:63 na 43 sekunde do kraja. Odlična odbrana Mege posle koje Primorska nije uspela da uputi šut na koš do isteka napada pa je Vladimir Jovanović zatražio tajm-aut na 17 sekundi do kraja. U poslednjem napadu je Tepić pokušao sa osam metara da pogodi trojku, ali nije bio precizan pa se ušlo u produžetak.

Mega poentira sa slobodnih bacanja posle skokova u napadu da bi trojkom Tepića povela sa 65:70. Primorska trojkom Vončine prilazi Megi, da bi potom Macura promašio nekoliko slobodnih bacanja uz jedan pogodak. Tepić na 15 sekundi do kraja pogađa jedno slobodno bacanje za 69:71. U preostalom vremenu je Mega odigrala odličnu odbranu, Vončina je pokušao da pogodi trojku iz izuzetno teške pozicije, ali nije bio precizan pa je Mega došla do treće uzastopne pobede.

Koper Primorska: Šuster, Durnik 8, Benigar, Flerin, Kastrati 21, Radulović 2, Hrabar, Macura 8, Nemanjič 8, Vončina 22.

Mega Soccerbet: Mišković 12, Smit 2, Tepić 11, Kljajević, Momirov 2, Novak 6 (9 asistencija), Simonović 15 (12 skokova), Jovičić, Cerovina 3, Matković 12 (14 skokova, 6 blokada, indeks 28), Kazalon 8, Langović 6.