MEGA ODBRANILA POBEDU U ZAGREBU, TRIJUMF PROTIV CIBONE ZA 3-0 U ABA

I treća pobeda u nizu za Mega Soccerbet, Cibona savladana u Zagrebu!

Košarkaši Mege su i dalje neporaženi u ABA ligi pošto su okviru 3. kola u Zagrebu bili bolji od Cibone sa 73:77 (20:31, 22:13, 16:13, 15:20). U utakmici koja je odigrana u Košarkaškom centru Dražen Petrović izabranici trenera Vladimira Jovanovića su imali prednost najveći deo utakmice, koja je najviše iznosila 15 poena u prvoj četvrtini. Posle devet poena prednosti za Megu sredinom poslednje četvrtine, Cibona je ipak uspela da dođe do izjednačenja, da bi igrači Mege u uzbudljivom finišu odigrali najbolje kad je bilo najpotrebnije i došli do zaslužene pobede.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Dejšon Smit sa 21 poenom i Filip Petrušev sa 19 koji je imao i 10 skokova. U ekipi Cibone se istakao Mateo Drežnjak sa 23 poena.

Posle 3 odigrana kola ABA lige Mega Soccerbet ima skor 3-0 dok je Cibona bez pobede. U narednom kolu Mega u Hali sportova Ranko Žeravicadočekuje Crvenu zvezdu a utakmica je zakazana za nedelju 25. oktobar od 12 časova.

Vladimir Jovanović je započeo meč sa sledećom petorkom: Smit, Momirov, Cerovina, Simonović i Petrušev. Smit otvara utakmicu ulazom da bi potom dva puta odlično asisistirao Petruševu za zakucavanje. Igrači Mege u dva navrata dopuštaju ofanzivni skok, ali kako su krenuli da kontrolišu taj segment, prednost je počela da raste. Simonović pogađa trojku, Petrušev nove poene iz reketa da bi Cerovina šutem iz okreta doneo plus 11, 6:17 na sredini četvrtine. Mega ne staje sa intezitetom na obe strane terena, pa posle koševa pod faulom Momirova i Miškovića, Mega vodi 9:24. Cibona uspeva da napravi seriju 8:0 i da spusti zaostatak na 8 poena, ali Momirov prvo spašava loptu posle promašaja Mege da bi u nastavku akcije trojkom u poslednjoj sekundi napada postavio rezultat posle prve četvrtina 20:31.

Dosta problema u napadu Mege na početku druge četvrtine, Cibona spušta razliku na 5 poena. Podigla je Mega odbranu, uspela na kratko da vrati i plus 10, ali napad i dalje ne funkcioniše kao u prvoj četvrtini, te Mega do poena stiže uglavnom sa linije slobodnih bacanja. Cibona sa dve trojke prilazi na samo poen zaostatka na minut i po do poluvremena. Nakon 2 od 4 Matkovića sa slobodnih bacanja, Bilinovac na 15 sekundi do kraja donosi izjednačenje Ciboni, da bi Tepić poenima sa polu-distance obezbedio Megi prednost na poluvremenu, 42:44.

Smit čuva prednost Mege na početku treće četvrtine sa pogođenom trojkom i ulazom pod faulom, pa je rezultat posle 4 minuta igre 48:53. Usledili su novi problemi za Megu u napadu uz nekoliko pogrešnih dodavanja pa Cibona prvo stiže do izjednačenja, a potom i do vođstva 58:55 na 2 i po minuta do kraja četvrtine. Uspela je Mega da zaustavi seriju Cibone, ali je do kraja perioda samo Petrušev pogodio iz ulaza pa je rezultat pred poslednjih 10 minuta igre 58:57 za domaću ekipu.

Sjajno je odigrala Mega u odbrani u prvoj polovini četvrte četvrtine, Smit je bio raspoložen u napadu, pa je na 4 i po minuta do kraja četvrtne bilo plus 9 za Megu, 62:71. Ipak, Cibona koristi seriju grešaka igrača Mege te serijom 9:0 stiže do izjednačenja i uvodi meč u uzbudljivu završnicu. Cerovina pogađa jako bitnu trojku na isteku napada na minut i po do kraja, Drežnjak ne pogađa trojku za izjednačenje, da bi potom Petrušev posle faula pogodio oba slobodna bacanja za 71:76, da bi Mega do kraja utakmice sačuvala pobedu, za konačnih 73:77.

Cibona: Bilinovac 14, Radovčić 4, Marić 9, Bundović 4, Vucić 4, Novačić 11, Prkačin, Gnjidić, Branković, M. Drežnjak 23, Mur 2, Nakić 2.

Mega Soccerbet: Mišković 3, Smit 21 (5 asistencija, indeks 30), Petrušev 19 (10 skokova), Tepić 4, Kljajević, Momirov 8, Simonović 13 (6 skokova), Jovičić, Cerovina 5, Matković 2, Kazalon 2, Langović.