FANTASTIČAN START SEZONE ZA MEGA SOCCERBET, IGOKEA BEZ ŠANSE U LAKTAŠIMA

Sjajan početak sezone za Mega Soccerbet!

Košarkaški Mege su trijumfalno otvorili sezonu u ABA ligi pošto su u okviru 1. kola ubedljivo slavili u Laktašima protiv domaće Igokee sa 62:84 (21:22, 15:26, 14:21, 12:15). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su tokom celog toka utakmice kontrolisali igru i rezultat ne dajući nikakvu šansu domaćoj ekipi da se vrati u meč, da bi na kraju došli do više nego ubedljive pobede.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Marko Simonović sa 19 poena, uz 13 skokova, kao i Filip Petrušev sa 17 poena i 7 uhvaćenih lopti. U Igokei su najefikasniji bili Jošilo i Karmajkl sa po 11 poena.

Mega Soccerbet će u narednom kolu ABA lige dočekati Zadar a utakmica je zakazana za nedelju 11. oktobar od 19 časova u Hali sportova Ranko Žeravica.

Vladimir Jovanović je započeo meč sa sledećom petorkom: Smit, Momirov, Cerovina, Simonović i Petrušev. Na početku meča je raspoložen Petrušev, da bi Mega trojkama Momirova i Cerovine povela sa 6:10. U narednih nekoliko minuta Igokea uspeva da kazni propuste u odbrani Mege, pre svega šutem sa poludistance, pa domaća ekipa dolazi do prednosti. Na dva minuta do kraja i rezultata 21:16 za Igokeu, Mega uspeva da poveže redove u odbrani, da bi serijom 0:6 i poenima Kljajevića došla do prednosti posle prvih 10 minuta igre, 21:22.

Dobar početak druge četvrtine za Megu gde Mišković u kratkom periodu vezuje devet poena (dve trojke) za vođstvo Mege 27:33. Klemons trojkom za domaću ekipu samo nakratko prekida nalet Mege. Kazalon iz ofanzivnog skoka, a potom Simonović trojkom i poenima iz reketa donose dvocifrenu prednost Megi, 30:40 na nešto manje od četiri minuta do poluvremena. Simonović pogađa iz reketa pod faulom, da bi posle tri slobodna bacanja Miškovića Mega povela sa 33:47. Klemons pogađa dva plus jedan za Igokeu, a Petrušev jedno od dva slobodna bacanja pa je rezultat na poluvremenu 36:48.

Nastavila je Mega sa sjajnom timskom igrom i u trećoj četvrtini, pa je posle poena Cerovine prednost narasla na 20 poena, 40:60. Usledio je nešto slabiji period za Megu u napadu u narednih nekoliko minuta pa je Igokea smanjila na 14 razlike, 48:62. Ipak, posle dve sjajne odbrane Mege i zakucavanja Miškovića i Kazalona u kontri, trener Igokee je morao da zatraži tajm-aut. U preostalom vremenu košarkaši Mege su sačuvali veliku prednost, pa je rezultat pred poslednju četvrtinu 50:69.

U poslednjih 10 minuta igre košarkaši Mege nisu dozvolili da opadne tempo, te su uz mnoštvo atraktivnih poteza došli do najveći plus 27, a utakmica je završena rezultatom 62:84.

Igokea: Vulić, Klemons 10, Atić 4, Jovanović 4, Kočić, Jošilo 11, Talić 5, Ilić 2, Pot 7, Voler 5, Karmajkl 11, Fundić 3.

Mega Soccerbet: Mišković 14, Smit 6, Petrušev 17 (7 skokova), Tepić 6, Kljajević 2, Momirov 8, Simonović 19 (13 skokova, indeks 33), Jovičić, Cerovina 5, Matković, Kazalon 7 (7 asistencija), Langović.