FURIOZAN FINIŠ MEGE ZA POBEDU NAD IGOKEOM U MEČU SEZONE

Košarkaši Mega Bemaxa su u izuzetno bitnom meču u borbi za opstanak u ABA ligi savladali Igokeu sa 87:76 (30:18, 19:22, 20:28, 18:8) u okviru meča 20. kola regionalnog takmičenja koje je odigrano pred 1200 gledalaca u Hali sportova Ranko Žeravica. Izabranici trenera Dejana Milojevića su svesni velike važnosti meča imali velike uspone i padove u igri, pošto su u drugoj četvrtini vodili sa 19 poena razlike, ali je Igokea u drugom poluvremenu uspela da preokrene meč. Na 6 minuta do kraja pri rezultatu 73:76 i bez Simonovića koji je zbog 5. lične morao na klupu, Mega je odigrala do kraja fantastičnu odbranu i serijom 14:0 zatvorila meč za veliko slavlje na parketu.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Kendrik Peri sa 19 poena i Edin Atić sa 16, dok je sjajan u ključnim momentima bio Luka Cerovina koji je imao 11 poena i 5 skokova. U gostujućoj ekipi su se istakli Đorđe Gagić sa 21 poenom i Kinan Evans sa 19.

Posle 20 odigranih kola ABA lige, Mega Bemax ima skor 6-14 sa kojim se popela na deobu 9. mesta dok Igokea ima pobedu više. Narednu utakmicu Mega Bemax igra u ponedeljak 9. marta u 21 čas kada će gostovati lideru na tabeli ekipi Partizana NIS.

Današnji dan je posebno bio srećan i za Ivana Stanaćeva koji je u pauzi između prve i druge četvrtine pogodio šut sa pola terena za TV, poklon kompanije Tehnomanija. a u poluvremenu su mlađe kategorije KK Fleš odigrale mini košarkaški meč.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Peri, Paunić, Atić, Mišković i Simonović. Mega otvara meč sjajnim zakucavanjem Perija, da bi potom na seriju 0:6 Igokee, igrači Mege odgovorili sa 7:0. Paunić uspeva da poentira iz ulaza, Atić je precizan za tri u dva navrata, ali izgubljene lopte Mege Igokea koristi da se održi u egalu. Simonović odlično fintira Gagića pod košem za 2 plus 1 a potom u kontri sjajnim zakucavanjem donosi plus 6 Megi, 23:17 na nešto manje od 3 minuta do kraja četvrtine. Sjajnom odbranom Mega dolazi do novih lakih poena i serije 11:0, za plus posle 10 minuta igre, 30:18.

Fantastična odbrana Mege se nastavila i u drugoj četvrtini, kada je povela sa 37:18 uz zaključenje serije 20:1 koja je počela sa kraja prve četvrtine. Usledio je slabiji period u igri Mege koja je dopustila nekoliko skokova u napadu igračima Igokee koji serijom 0:9 prilaze na 10 poena razlike, 37:27. Ipak, posle tajm-auta Milojevića, Mega je povezala redove, Atić ulazom i iza linije 6.75 vraća Megi plus 15. Igokea trojkama uspeva da spusti minus na 7 poena, da bi Ašćerić uspeo da ubaci loptu u koš posle skoka u napadu za 49:40 na poluvremenu.

Cerovina vezuje dve trojke na početku drugom poluvremena za vođstvo Mege 57:43, ali je usledio novi slabiji period u igri Mege koja ne uspeva da reši nekoliko situacija pod košem Igokee, dok gosti iz reketa i slobodnih bacanja tope prednost Mege. Na 4 minuta do kraja četvrtine Igokea je prišla na 3 poena, 62:59 a veliki problem su i 4. lične greške Simonovića i Cerovine. Igokea sa slobodnih bacanja dolazi do izjednačenja, 62:62. Nekoliko šuteva Mege je „iscurelo“ iz koša, a Lešić je uspeo i da donese predno gostima 63:66. Mesiček pogađa važnu trojku, potom i dva slobodna bacanja, a rezultat pred poslednjih 10 minuta je 69:68.

Posle ali-up zakucavanja Simonovića, mladi centar Mege dobija 5. ličnu pošto mu je sviran faul u napadu, a potom Tomas pogađa trojku za 71:71. Macura pogađa dva slobodna bacanja, ali uzvraćaju gosti serijom 0:5. Na nešto manje od 6 minuta do kraja pri rezultatu 73:76, Mega je do kraja meča u potpunosti zatvorila sve prilaze ka košu, ostavivši Igokeu bez poena. Sa druge strane, Mišković prvo pogađa trojku iz ugla a potom je precizan i Peri, da bi Cerovina postigao možda i ključnu trojku posle skoka u napadu za 82:76 na 2 i po minuta do kraja. Igokea gubi 2 lopte u napadu a Peri i Atić efektnim ulazima i zakucavanjima donose miran finiš Megi za konačnih 87:76 i veliko slavlje igrača Mege na parketu.

Mega Bemax: Mišković 5, Peri 19 (7 asistencija), Atić 16 (6 skokova), Marjanović, Ašćerić 9 (6 skokova), Simonović 11, Cerovina 11, Macura 2, Tanasković 2, Langović, Paunić 4, Mesiček 8.

Igokea: Evans 19, Simeunović 4, Lešić 4, Nikolić, Grin 9, Ilić 6, Kočić, Tomas 13, Gagić 21 (10 skokova), Vulić, Mustapić.