AVDALOVIĆ: „MISLIM DA SMO SAČUVALI ENERGIJU I SNAGU ZA POLUFINALE SA ZVEZDOM“

Košarkaši Mega Bemaxa su se plasirali u polufinale Kupa Radivoja Koraća pošto su serijom 22:1 krajem treće i početkom četvrte četvrtine prelomili meč i slavili protiv Slobode iz Užica sa 82:73 (24:22, 15:25, 25:16, 18:10). Mega će se u polufinalu u subotu 15. februara od 17 časova u dvorani Čair sastati sa Crvenom zvezdom mts koja je bila bolja od ekipe BKK Radnički sa 107:67.

Zbog isključenja zbog dve tehničke greše krajem poluvremena je isključen trener Mege Dejan Milojević, pa je do kraja utakmice meč vodio pomoćni trener Vule Avdalović, koji je na konferenciji za štampu istakao da veruje da je ekipa sačuvala energiju za polufinale:

„Čestitao bih treneru Vladimiru Lučiću na prikazanoj utakmici, prvom poluvremenu. Kao pomoćni trener imam priliku da skautiram dosta ekipa i mislim da on radi odličan posao u Užicu. U drugom poluvremenu smo krenuli jako agresivno sa odbranom. Pohvalio bih Andriju Marjanovića, koji je uneo dosta energije u igru, ali i Nikolu Tanaskovića, koji ne igraju toliko u Jadranskoj ligi, ali su pokazali da na njih i te kako može da se računa. Andrija je dao samo dva poena, ali je njegova energija dala preokret. Drugo poluvreme smo odigrali mirnije u napadu, mislim da smo sačuvali energiju i da ćemo imati dovoljno snage za meč protiv Crvene zvezde. Uspeli smo da dobijemo jako važnu utakmicu uprkos lošem šutu za tri poena. Ako nastavimo da igramo ovako kao u odbrani, mislim da možemo da očekujemo neizvesnu utakmicu protiv Crvene zvezde“,

izjavio je Avdalović.

Rođeni Nišlija Andrija Marjanović je uneo dosta energije u drugom poluvremenu i bio jedan od najzaslužnijih za preokret Mege. Marjanović je na konferenciji za štampu posle meča istakao da je Mega zasluženo preokrenula meč:

„Želeo bih da čestitam Slobodi na fer i korektnoj igri. Otvorili smo mekano meč, nismo pokazali šta možemo, protivnici su ušli bolje, ali smo se u nastavku pokazali kako treba i zasluženo preokrenuli meč. Mlada smo ekipa, tako da se to dešava. Mislim da imamo vremena da se povratimo i u polufinalu da pokažemo šta možemo od početka“,