MEGA U POSLEDNJOJ ČETVRTINI ISPUSTILA PREDNOST, BUDUĆNOST SLAVILA U PODGORICI

Košarkaši Mega Bemaxa su u meču 16. kola ABA lige u Sportskom centru Morača pred oko 3.500 gledalaca izgubili od ekipe Budućnost VOLI sa 90:76 (17:26. 24:19, 21:19, 28:12). Izabranici trenera Dejana Milojevića su imali prednost tokom većeg dela susreta, kao i plus 2 pred četvrtu četvrtinu, ali su pali u igri u poslednjih 10 minuta igre pa je Budućnost stigla do nove pobede.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Marko Simonović sa 23 poena i Kendrik Peri sa 13. U ekipi Budućnosti VOLI je najbolji bio Džastin Kobs sa 24 poena.

Posle 16 odigranih kola ABA lige, Mega Bemax ima skor 3-13 dok Budućnost VOLI ima 12 pobeda. Narednu utakmicu Mega Bemax igra u nedelju 26. januara od 12 časova kada će u Hali sportova Ranko Žeravica ugostiti ekipu Krke.

Dejan Milojević je meč počeo sa petorkom Peri, Ašćerić, Atić, Mišković, Simonović. Odličan početak meča za Megu koja sa trojkom i ulazom Perija i pogotkom za 3 Miškovića vodi 0:8 posle 3 minuta igre. Ipak, problem za Megu je 2. lična greška Perija. Budućnost je vezala 2 poena, ali Mega odgovara novim trojkama i to Simonovića i Miškovića da bi Atić u kontri sjajno proigrao Simonovića za zakucavanje i vođstvo Mege 7:16 posle 5 minuta igre. Budućnost uspeva da kazni izgubljene lopte Mege i prilazi na 5 poena razlike. Nakon par minuta bez poena na obe strane, Mega ponovo uspostavlja kontrolu da bi novom trojkom Simonovića i ulazom Perija rezultat posle prve četvrtine 17:26.

Brzo je Mega ispunila bonus na početku druge četvrtine, Budućnost serijom 8:2 prilazi na 3 poena razlike. Zaigrala je Mega čvršće u odbrani, nekoliko minuta su igrači Budućnosti bili bez poena, ali to nije uspela da materijalizuje u napadu gde je izgubila nekoliko lopti. Simonović i Cerovina sa trojkama donose Megi plus 7, 31:38. Budućnost ne dozvoljava odlepljivanje, Ašćerić vezuje 5 poena, ali domaća ekipa sa 4 vezana poena završava prvo poluvreme za 41:45.

Ništa nije polazilo za rukom igračima Mege na početku drugog poluvremena gde je Budućnost serijom poena Danila Nikolića preokrenula rezultat i povela sa 56:49. Tajm-aut Milojevića je urodio plodom i uz sjajnu odbranu Cerovine, Mega poenima Simonovića i Mesičeka stiže do egala, 56:56. Ubrzo zatim, Mega trojkom Cerovine vraća vođstvo, Bamfort uzvraća istom Merom a Simonović i Ašćerić sa po jednim pogođenim slobodnim bacanjem donose Megi plus 2 pred poslednjih 10 minuta igre, 62:64.

Serija Budućnosti 12:2 na početku poslednje četvrtine donosi plus 8 domaćoj ekipi. Ašćerić seče seriju domaće ekipe, ali na drugoj strani pogađa Kobs pod faulom. Peri i Ašćerić spuštaju razliku na 5 poena sredinom poslednje deonice, ali su igrači Mege lošom selekcijom šuta propustili priliku da se u potpunosti vrate. Budućnost serijom 9:0 stiže do plus 12, 84:72 i definitivno prelama meč da bi na kraju Budućnost na kraju slavila sa 90:76.

Budućnost VOLI: Kobs 24, Bamfort 9, Šehović 3, Martin 11, Ilić, Z. Nikolić 6, Drobnjak, Kilpatrik 19, Božić, Popović 6, Meiers, D. Nikolić 12.

Mega Bemax: Mišković 10, Peri 13 (7 asistencija), Atić 2 (9 skokova), Marjanović, Ašćerić 10, Simonović 23, Nenadić 6, Cerovina 8, Macura, Tanasković 1, Stanić, Mesiček 5.