SLABO PRVO POLUVREME MEGE ZA PORAZ U BARU

Košarkaši Mega Bemaxa su u meču 11. kola ABA lige koji je odigran u Sportskoj hali Topolica u Baru izgubili od Mornara sa 85:68 (30:15, 24:21, 14:15, 17:17). Izabranici trenera Dejana Milojevića su posle prve četvrtine imali zaostatak od 15 poena koji se na kraju ispostavio kao presudan pošto u nastavku meča Mega nije uspela da ugrozi pobedu Mornara. Trener Mege na ovom duelu zbog bolesti nije mogao da računa na Ognjena Čarapića.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Blaž Mesiček sa 19 i Marko Simonović sa 17 poena. U Mornaru su istakao Damir Markota sa 22 poena.

Posle 11 odigranih kola ABA lige, Mega Bemax ima skor 2-9 dok je Mornar zabeležio 6 pobeda. Narednu utakmicu Mega Bemax igra u subotu 21. decembra od 17 časova kada će u Ljubljani gostovati ekipi Cedevita Olimpija.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Ašćerić, Atić, Mišković, Simonović i Stanić. Dobra saradnja Atića i Stanića na početku meča, ali Mega ima problema u napadu dok sa druge strane Mornar u kratkom periodu vezuje tri trojke pa posle ulaza Nidama za 2 plus 1 domaća ekipa ima dvocifrenu prednost, 18:6. Simonović pogađa trojku za Megu, a potom je precizan sa linije slobodnih bacanja i sa poludistance, ali Mornar je nastavio da pogađa trojke, pa Mega posle 10 minuta igre zaostaje 15 poena, 30:15.

Najveći deo druge četvrtine je protekao u mini serijama obe ekipe, ali Mega nije nikako uspevala da spusti razliku ispod 11 poena. Stanić i Mesiček pogađaju u napadu, ali Mornar konstantno održava prednost i kažnjava greške Mege u odbrani. Finiš četvrtine pripada domaćoj ekipi koja poenima Lukovića i Nidama ima prednost od 18 poena na poluvremenu, 54:36.

Početak drugog poluvremena nije bitno promenio uloge na terenu pa je Mornar ubrzo prebacio 20 poena prednosti. Mega je uspevala u određenim intervalima da odigra dobru odbranu, ali to nije materijalizovala na drugoj strani. Minus se nije spuštao ispod 15 poena, a pred poslednjih 10 minuta igre rezultat je bio 68:51.

Najviše što je Mega uspela u poslednjoj četvrtini je da u dva navrata spustio prednost na 15, ali bi domaća ekipa svaki put odbila napad da bi na kraju utakmica bila završena rezultatom 85:68.

Mornar: Pulen 12, Nidam 8, Šehović 8, Rejli-Ros, Begić 7, Vujošević, Pavićević, Voler 9, Markota 22, Vranješ 9, Bjelica 7, Luković 3

Mega Bemax: Mišković 10 (10 skokova), Atić (10 skokova, 5 asistencija), Marjanović 2, Ašćerić 7, Miljenović, Simonović 17 (7 skokova), Cerovina, Macura, Tanasković, Stanić 13, Mesiček 19.