TROJKA MESIČEKA U POSLEDNJOJ SEKUNDI ZA POBEDU MEGE U LAKTAŠIMA

Košarkaši Mega Bemaxa su u izuzetno neizvesnom meču u Sportskoj hali Laktaši trojkom Mesičeka u poslednjoj sekundi savladali Igokeu sa 69:72 (18:21, 15:9, 19:20, 17:22) u okviru 9. kola ABA lige. Ekipe su se tokom meča nekoliko puta smenjivale u vođstvu, ali su izabranici trenera Dejana Milojevića na kraju zasluženo došli do veoma bitne pobede u borbi za opstanak.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Filip Stanić i Nikola Tanasković sa po 12 poena. U ekipi Igokee se istakao Rašad Von sa 21 poenom.

Posle devet odigranih kola ABA lige, Mega Bemax ima dve pobede i Igokea jednu. Narednu utakmicu Mega Bemax igra u petak 6. decembra od 20 časova kada će u Hali sportova Ranko Žeravica dočekati Partizan NIS.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Ašćerić, Atić, Mišković, Simonović i Stanić. Dobar početak Mege koja posle 4 minuta vodi 1:7. Igokea uspeva da se pokrene u napadu, ali po ulasku u igru Tanasković sa poenima (8 u prvoj četvrtini) podiže Megu na plus 7, 9:16. Igokea uspeva da izjednači, ali Atić trojkom postavlja rezultat prve četvrtine, 18:21.

Problemi za Megu u napadu na startu druge četvrtine pa domaća ekipa prelazi u vođstvo, 29:24. U narednim par minuta je bilo malo poena sa obe strane, Mega je zaostajala 7 poena,da bi Stanić sa dva koša iz reketa postavio rezultat na poluvremenu, 33:30.

Pauza na poluvremenu je više prijala igračima Igokee koji su posle 4 minuta igre imali vođstvo 43:35. Usledila je serija Mege od tri trojke, i to Simonovića, Mesičeka i Cerovine za vošstvo, 43:44. Von sa trojkom i poenom sa slobodnog bacanja vraća Igokei prednost a rezultat pred poslednjih 10 minuta je 52:50.

Kod rezultata 55:56 za Megu, Von pogađa dve trojke za Igokeu pa je Milojević zatražio tajm-aut. Zaigrali su igrači Mege bolje i posle dve trojke Ašćerića vratili vođstvo na 5 minuta do kraja. U poslednja 3 minuta se ušlo sa rezultatom 65:65 a onda Simonović hvata skok u napadu i poentira pod faulom za plus 3 Mege. Obe ekipe pogađaju po jedno slobodno bacanje da bi Von posle skoka u napadu pogodio trojku na 20 sekundi do kraja za 69:69. Posle tajm-auta Mege loptu je preuzeo Atić i pri ulazu poslao povratnu za Mesičeka koji pogađa trojku u poslednjoj sekundi. U preostale 0.4 sekunde  Igokea nije uspela na vreme da uputi šut za veliko slavlje igrača Mege.

Igokea: Rajt, Evans 12, Simeunović 4, Talić, Lešić 9, Kariniauskas 11, Grin 7, Von 21, Ilić 2, Kočić, Gagić 3.

Mega Bemax: Mišković 5, Atić 7 (6 asistencija), Marjanović 2, Ašćerić 11, Čarapić, Miljenović, Simonović 10 (6 skokova), Cerovina 3, Macura, Tanasković 12, Stanić 12 (6 skokova), Mesiček 10.