MEGA U FINIŠU OSTALA BEZ VELIKOG PREOKRETA PROTIV KRKE

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da slave u Novom Mestu pošto je Krka bila bolja sa 74:69 (27:21, 15:18, 20:14, 12:16) u okviru 6. kola ABA lige. Izabranici Dejana Milojevića su u dvorani Leona Štuklja gubili sa 12 poena razlike na 2 minuta do kraja, da bi potom uspeli da priđu na 3 poena u samom finišu, ali su posle promašaja Kouzija dozvolili skok u napadu Jošilu, pa je Krka uspela da odbrani pobedu.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Blaž Mesiček sa 15 i Marko Simonović sa 14 poena. U ekipi Krke su se istakli Paolo Marineli sa 15 poena i Dalibor Đapa sa 14.

Posle 6 odigranih kola ABA lige, Mega Bemax ima skor 1-5 dok je Krka zabeležila 3. pobedu. Narednu utakmicu Mega Bemax igra u nedelju 17. novembra od 12 časova kada će u Hali sportova Ranko Žeravica dočekati ekipu Koper Primorska.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Miljenović, Mesiček, Atić, Simonović i Stanić. Dobro otvaranje meča od strane Mege gde Mesiček pogađa pod faulom, a potom je Miljenović precizan za 3 poena za vođstvo 1:6. Krka odgovara sa serijom 12:2 uz 2 pogođene trojke. Igrači Mege ne dozvoljavaju odlepljivanje, pa pre svega trojkama Ašćerića i Atića vraćaju minimalno vođstvo. Velike probleme u defanzivnom skoku Mege domaća ekipa uspeva da kazni, pa iz drugih i trećih napada vraća prednost, prvenstveno sa iza linije 6.75 i sa slobodnih bacanja te je rezultat posle prve četvrtine 27:21.

Igralo se koš za koš prvih nekoliko minuta druge četvrtine, Mega preko Mesičeka i Stanića uspeva da priđe na 3 poena, ali Krka uspeva da odbije napade Mege. Uspela je Mega da iskontroliše defanzivni skok, bolje je zaigrala u odbrani pa trojkom Mesičeka i poenima Tanaskovića pod košem prilazi na 3 poena. Nedostajalo je koncentracije u napadu igračima Mege da na poluvreme odu sa prednošću pa je rezultat posle prvih 20 minuta igre 42:39 za Krku.

Dobra saradnja bekova Mege sa Simonovićem u nekoliko navrata na početku drugog poluvremena donosi prednost Megi 47:49. Ipak, igrači Mege vezuju izgubljene lopte u napadu što Krka uspeva da kazni u kontrama i vrati prednost 56:51 sredinom treće četvrtine. Igrači Mege se ne snalaze u napadu u nekoliko situacija, Krka trojkom Đape stiže do plus 11 a treća četvrtina se završila poenima Simonovića za 62:53.

U poslednjoj četvrtini Mega uspeva mini serijom 5:0 da priđe na 7 poena, ali je Kouzi uspeo da vrati dvocifrenu prednost Krki. Sve do poslednja 2 minuta igre, činilo se da Krka sa 12 poena prednosti ide ka sigurnoj pobedi, ali je Mega uspela da se približi na 3 poena razlike, međutim posle promašaja Kouzija na 7 sekundi do kraja Jošilo hvata skok u napadu i potom sa linije slobodnih bacanja postavlja konačnih 74:69 za Krku.

Krka: Kouzi 12, Marineli 15, Škedelj 3, Stipaničev, Đapa 14, Fifolt 4, Balažič 4, Jošilo 12, Rakićević 3, Lapornik 2, Ramljak 5, Osolnik.

Mega Bemax: Mišković 1, Atić 11 (8 skokova), Marjanović, Ašćerić 10, Čarapić, Miljenović 5, Simonović 14 (8 skokova), Cerovina, Macura 4, Tanasković 4, Stanić 5, Mesiček 15 (8 skokova).