SLAB ŠUT MEGE ZA PORAZ NA STARTU ABA LIGE

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da naprave iznenađenje pošto su na premijeri ABA sezone u odličnoj atmosferi pred 1800 gledalaca u Hali sportova „Ranko Žeravica“ savladali Cedevita Olimpiju sa 63:87 (8:16, 24:25, 17:20, 14:26). Izabranici trenera Dejana Milojevića su imali loš šuterski dan pošto su pogodili samo 4 od 30 šutnutih trojki, dok je Cedevita Olimpija u tom segmentu bila odlična sa 15 pogođenih trojki iz 31 pokušaja.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Marko Simonović sa 12 i Uroš Trifunović sa 11 poena. U ekipi Cedevita Olimpija je najbolji bio Marko Simonović sa 24 poena.

Narednu utakmicu Mega Bemax igra u petak 11. oktobra od 20 časova protiv FMP-a u Železniku.

Specijalni gosti na utakmici su bili navijači Mege iz Sremske Mitrovice kojima je klub kao zahvalnost za svu podršku u prethodnih 5 sezona obezbedio ulaznice i prevoz iz Sremske Mitrovice do Hale sportova.

Na pauzama između četvrtina gledaoci su se takmičili u šutiranju sa pola terena za TV, poklon kompanije Tehnomanija, ali na žalost, nisu bili precizni.

U poluvremenu su mladi košarkaši iz KK Div Basket odigrali mini košarkaški meč.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Čarapić, Trifunović, Atić, Simonović i Stanić. Puno promašenih zicera sa obe strane na početku meča uz malo postignutih poena, pa gosti vode 4:6 posle 6 minuta igre. Cedevita Olimpija pravi seriju 2:10 i uspeva da se odlepi, da bi Atić postavio rezultat posle prve četvrtine, 8:16.

Nastavila se serija promašaja Mege pa su gosti stigli do dvocifrene prednosti, 11:22. Posle tajm-auta Milojevića trojkama Atića i Ašćerića uspeva da se trgne u napadu, da bi poenima Simonovića iz kontre stigla i do izjednačenja 27:27. Finiš ipak pripada gostima koji su koncentrisaniji u napadu i trojkom Krušlina u poslendnjim sekundama poluvremena Cedevita Olimpija odlazi na plus 9, 32:41.

U trećoj četvrtini gosti su se raspucali za poena, zaostatak Mege je narastao na 17 poena. Ipak, igrači Mege se nisu predavali, pa su uspeli poenima Trifunovića pod faulom da smanje minus na 12 poena pred poslednjih 10 minuta igre, 49:61.

Dugo je u poslednjoj četvrtini rezultat bio 51:64, Mega je igrala dobru odbranu, ali to nije uspela da materijalizuje u napadu, u gostujućoj ekipi je Simonović vezao nekoliko trojki pa je Cedevita Olimpija na kraju došla do ubedljivih 63:87.

Mega Bemax: Mišković 7, Trifunović 11, Atić 9 (13 skokova), Marjanović 2, Ašćerić 10, Musić, Čarapić 4, Simonović 12 (7 skokova), Cerovina, Macura, Tanasković 2, Stanić 6.

Cedevita Olimpija: Krušlin 12, Boutrajt 7, Krampelj, Hopkins 6, Murić 6, Mulalić 5, Miler-Mekintajer 13 (10 skokova), Blažič 7, Stipanović 7, Zagorac, Simonović 24, Cirbes.