PORAZ MEGE OD PARTIZANA NA STARTU SUPERLIGE

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da sa pobedom započnu takmičenje u Superligi pošto su u okviru 1. kola izgubili na gostovanju od Partizana NIS sa 102:69 (22:8, 23:21, 20:14, 37:26). Mega je najveći deo utakmice u hali „Aleksandar Nikolić“ bila u dvocifrenom rezultatskom zaostatku, da bi pitanje pobednika bilo i definitivno rešeno krajem trećeg perioda kada se Partizan odvojio na 20 poena razlike. Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na Gogu Bitadzea kao ni na Nikolu Miškovića koji zbog povrede nije ulazio u igru.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Miloš Koprivica sa 16 i Dalibor Ilić sa 15 poena. U Partizanu su se istakli Vasilije Pušica sa 22 poena i Rade Zagorac sa 14.

Naredni meč Mega Bemax igra u četvrtak 2. maja od 18 časova kada će u hali „Mega Factory“ u Beogradu dočekati Novi Pazar.

Milojević je započeo meč sa petorkom Čarapić, Mokoka, Atić, Ilić i Koprivica. Na početku meča je raspoložen Koprivica, ali Čarapić je veoma brzo zaradio tri lične greške. Partizan pravi mini seriju 6:0 i odlazi na 10:4. Fundić pogađa pod faulom za 10:7, ali je usledio veoma loš period u igri Mege na obe strane terena. Partizan koristi greške u odbrani i promašene otvorene šuteve Mege i serijom poena dolazi do dvocifrene prednosti pa je rezultat posle prve četvrtine 22:8.

Drugu četvrtinu otvara Mega serijom 7:0 za 22:15. Partizan uzvraća na drugoj strani za novu dvocifrenu prednost. Koprivica i Fundić održavaju Megu u igri, ali nekoliko ispadanja u odbrani Partizan uspeva da kazni. Veličković pogađa trojku za domaću ekipu u poslednjoj sekundi pa Mega zaostaje na poluvremenu 16 poena, 45:29.

Košarkaši Mege na početku drugog poluvremena imaju problema sa skokom u odbrani, dok u napadu nijedna ekipa ne uspeva da napravi veću seriju pa se razlika kreće od 14 do 18 poena za Partizan. Dalibor Ilić dobro rešava situacije u napadu, ali Mega ne uspeva da ugrozi prednost Partizana. Uz nekoliko promašenih slobodnih bacanja igrača Mege i pogodaka Partizana na isteku napada, domaći tim stiže do ubedljive prednosti pa je rezultat pred poslednjih 10 minuta igre 65:43.

U poslednjoj četvrtini Mega nije uspela da se osetnije približi Partizanu da bi domaća ekipa serijom trojki u finišu stigla do ubedljive pobede, 102:69.

Partizan NIS: N. Janković 9 (8 skokova), Pejdž 7, Trifunović 9, Pušica 22, Jaramaz 13, Veličković 7, Pecarski, Zagorac 14 (9 skokova), Renfro 9, S. Janković 5, Lendejl 2, Nikolić 5.

Mega Bemax: Janjić, Zarić, Marjanović 5, Ašćerić 12, Mišković, Čarapić 7, Atić 1, Koprivica 16, Mokoka 1, Ilić 15, Fundić 12.