MEGA BEZ POBEDE PROTIV CIBONE U ZAGREBU

Košarkaši Mega Bemaxa su u okviru 20. kola ABA lige izgubili u Zagrebu od ekipe Cibone sa 89:71 (22:13, 23:22, 22:20, 22:16). Izabranici trenera Dejana Milojevića su odigrali loš meč u Košarkaškom centru „Dražen Petrović“ gde su od kraja prve četvrtine bili u rezultatskom zaostatku, da bi u par navrata uspeli da se približe domaćoj ekipi, ali ne i da ugroze pobedu Cibone. Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na Ognjena Čarapića.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 19 poena i Adam Mokoka sa 15. U ekipi Cibone se istakao Damir Markota sa 22 poena.

Posle 20. kola ABA lige, Mega Bemax je na 5. mestu sa skorom 10-10 dok je Cibona zabeležila 8 pobeda. U narednom kolu u ponedeljak 11. marta od 18 časova Mega Bemax dočekuje u Sremskoj Mitrovici aktuelnog osvajača ABA lige ekipu Budućnost VOLI.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Atić, Mišković i Nikolić. Odlična odbrana Mege na početku meča gde su Cibonu držali na samo 2 poena skoro 5 minuta za vođstvo 2:7. Ipak, usledio je veoma slab period u igri Mege na obe strane terena, što Cibona koristi za seriju 16:1 i dvocifreno vođstvo 18:8. Lošu seriju prekida Mokoka trojkom a rezultat posle 10 minuta je 22:13 za Cibonu.

Dobra energija igrača Mege na početku druge četvrtine, gde iz skokova u napadu stižu do poena da bi Atić trojkom iz ugla spustio razliku na samo poen, 22:21. Cibona odgovara sa nekoliko pogođenih trojki i vraća dvocifrenu prednost, 37:25. Mokoka pogođa trojku, pod košem je siguran i Fundić, a na to se nadovezao i Mišković sa 5 vezanih poena za 40:35. Cibona uspeva sa 5:0 da završi poluvreme za 45:35 posle 20 minuta igre.

Drugo poluvreme otvara Mišković trojkom, ali Mega nastavlja da se muči u napadu, pa je prednost Cibone dostigla i najvećih 14 poena. Ratkovica i Mokoka trojkama uspevaju da održe Megu u igru, da bi mladi Francuz posle skoka u napadu u poslednjim sekundama za 67:55 pred poslednjih 10 minuta igre.

Na 7 minuta do kraja meča Mega je uspela da spusti minus na 8 poena, ali Cibona odgovara sa dve brze trojke, posle kojih Mega više nije uspela da ugrozi pobedu Cibone za konačnih 89:71.

Cibona: Bilinovac, M. Ljubičić, Rogić 9, Marić 12, Bundović 14, Gilbert, Novačić 7, Prkačin, Rozić 13, K. Ljubičić 12, Pilepić, Markota 22.

Mega Bemax: Janjić, Marjanović, Ratkovica 3, Ašćerić, Mišković 19 (7 skokova), Atić 14, Cerovina 1, Koprivica, Nikolić 10, Mokoka 15, Fundić 7, Stanić 2.