MEGA BEZ PREOKRETA PROTIV ZADRA U SREMSKOJ MITROVICI

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da ostvare pobedu u okviru 18. kola ABA lige pošto je Zadar slavio u Sremskoj Mitrovici sa 85:97 (19:20, 26:30, 20:25, 20:22). Izabranici trenera Dejana Milojevića su gubili tokom najvećeg dela susreta, da bi posle minus 15 uspeli da spuste razliku na 3 poena u poslednjoj četvrtini, ali je finiš pripao gostima iz Zadra koji su na kraju došli do pobede. Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na Adama Mokoku i Kostju Mušidija.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 25 poena i Luka Ašćerić sa 12. U ekipi Zadra se istakao Kvame Von sa 23 poena.

Posle 18. kola ABA lige, Mega Bemax ima skor 9-9 dok Zadar ima 6 pobeda. U narednom kolu 8. februara od 18 časova Mega Bemax dočekuje Krku.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Čarapić, Marjanović, Atić, Mišković i Nikolić. Dosta promašenih šuteva na početku meča sa obe strane, ali Zadar sredinom četvrtine uspeva da stigne do prve prednosti, 6:13. Posle tajm-auta Milojevića, Mega hvata priključan preko Miškovića i Stanića, Cerovina potom pogađa trojku, da bi Mišković zakucavanjem postavio rezultat posle prvih 10 minuta igre, 19:20.

Stanić i Fundić koriste dobre asistencije Ratkovice i Čarapića sa vođstvo 23:20. Špralja pogađa trojku za goste, ali istom merom odgovara Cerovina. Seriju Zadra 0:7 preseca Nikolić zakucavanjem uz faul. Zadrani pogađaju nove trojke i sredinom četvrtine odlaze ponovo na plus 7. Ašćerić sa serijom poena ne dozvoljava gostima da se odlepe, ali gosti uspevaju da sačuvaju prednost na poluvremenu, 45:50.

Vrlo slab početak drugog poluvremena za Megu gde Zadar uspeva da stigne prednosti od 15 poena, 50:65. Mega pravi seriju 8:0 uz trojke Miškovića i Marjanovića, ali uz nekoliko promašenih slobodnih bacanja igrača Mege, Zadar uspeva da sačuva prednost pa je rezultat pred poslednjih 10 minuta igre 65:75.

Furiozan početak poslednje četvrtine za igrače Mege gde prave seriju 7:0 za minutu i po igre, pa je rezultat 72:75. Usledio je slab period igre Mege na obe strane terena, nekoliko minuta bez poena što Zadar koristi da vrati dvocifrenu prednost. Do kraja meča Mega nije uspela da ugrozi pobedu Zadra koji je na kraju slavio sa 85:97.

Mega Bemax: Janjić, Ratkovica (6 asistencija), Marjanović 10, Ašćerić 12, Mišković 25 (9 skokova), Čarapić 8, Atić 2, Cerovina 6, Koprivica, Nikolić 9, Fundić 7, Stanić 7.

Zadar: Bašić, Marić 5, Zorić 15, Krajina, Von 23 (8 asistencija), Dašić 11, Vuković 9, Brzoja 9, Špralja 11, Litl 8, Božić 6, Planinić.