MEGA KARAKTER I NEVEROVATAN PREOKRET ZA POBEDU U ZADRU

Košarkaši Mega Bemaxa su posle neverovatnog preokreta u finišu savladali Zadar na gostovanju sa 80:84 (27:15, 14:22, 24:18, 15:29) u okviru 7. kola ABA lige. Izabranici trenera Dejana Milojevića su do 6. pobede u sezoni došli pošto su se nekoliko puta vraćali iz dvocifrenog minusa koji je iznosio i 14 poena, da bi serijom 0:12 u poslednja 2 minuta meča došli do velike pobede. Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na povređenog Branislava Ratkovicu.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Kostja Mušidi sa 18 poena i Goga Bitadze sa 13 uz 11 skokova, ali su u finišu bili sjajni Mišković i Marjanović koji su pogodili ključne koševe u preokretu. U ekipi Zadra se istakao Mario Litl sa 22 poena.

Mega Bemax je trenutno prvi na tabeli ABA lige sa skorom 6-1 dok Zadar ima 2 pobede i 5 poraza. U narednom kolu u nedelju 18. novembra od 17 časova Mega Bemax gostuje Krki.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Mušidi, Fundić i Bitadze. Zadar počinje meč bolje pa je rezultat posle 3 minuta igre 9:2 za domaću ekipu. Seriju gostiju prekida Mokoka, ali je problem za Megu 2. lična greška Bitadzea koji je zbog toga otišao na klupa. Fundić je odličan u skoku na obe strane i ne dozvoljava domaćoj ekipi da se odlepi. Ipak, Litl vezuje dve trojke za Zadar koji stiže do plus 14, 27:13, da bi se prva četvrtina završila teškim ulazom Čarapića za 27:15.

Dobra odbrana na početku druge četvrtine za Megu koja malo po malo topi prednost Zadra, 27:20. Ipak, domaća ekipa uspeva da vrati dvocifrenu prednost, 33:23. Mokoka i Bitadze pogađaju pod košem a potom seriju poena iz teških pozicija pogađa Mušidi. Bitadze dobija treću ličnu grešku, ali odbrana Mege je na visini zadatka a prvo poluvreme se završava zakucavanjem Atića za 41:37.

Bitadze otvara drugo poluvreme zakucavanjem, ali i 4. ličnom greškom. Mega se trojkom Mušidija i polaganjem Fundića spušta na minus 2 međutim, usledila je bolja igra domaće ekipe pa je razlika počela raste. Pad u igri Mege je osetan, Zadar stiže do plus 12 a rezultat pred poslednjih 10 minuta je 65:55.

Mega serijom poena spušta minus na samo 3 poena, 68:65, ali gosti koriste slabo zagrađivanje Mege pri skoku i polako kreću da se odlepljuju. Na 2 minuta do kraja i 80:72 za Zadar, kreće neverovatna serija Mege. Mišković pogađa trojku a potom i zakucava, da bi posle još jedne sjajne odbrane Mege, Bitadze bio fauliran i pogodio oba slobodna bacanja za 80:79 za Zadar na minut do kraja. Posle tajm-auta, Mokoka krade loptu, a Marjanović zakucava u kontri za prvo vođstvo Mege na meču, 80:81. Još jedna sjajna odbrana Mege, Atić je fauliran, promašuje oba slobodna bacanja, Mokoka hvata skok u napadu a tačku na meč stavlja Marjanović polaganjem pod faulom za konačnih 80:84 i veliko slavlje Mege na parketu.

Zadar: Grent 8, Bašić 7, Marić, Megeriti 7, Krajina 8, Vuković 2, Brzoja 7, Špralja 6, Tomas, Litl 22, Božić 13, Planinić.

Mega Bemax: Mušidi 18, Janjić, Marjanović 5, Ašćerić 7, Mišković 7 (6 skokova), Čarapić 9, Atić 7, Bitadze 13 (11 skokova, 3 blokade), Koprivica, Mokoka 10, Fundić 6, Stanić 2.