RAPSODIJA MEGE NA PREMIJERI ABA SEZONE U SREMSKOJ MITROVICI ZA PLUS 28 PROTIV FMP-A

Košarkaši Mega Bemaxa su u sjajnoj atmosferi pred 1.500 gledalaca u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici ubedljivo savladali FMP sa 89:61 (17:15, 23:20, 26:16, 23:10) u okviru 2. kola ABA lige. Izabranici Dejana Milojevića su odigrali sjajan meč od početka do kraja sa mnoštvom atraktivnih poteza na obe strane terena, a meč su prelomili krajem treće četvrtine kada su se odvojili na 15 poena razlike. Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na povređenog Branislava Ratkovicu.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Adam Mokoka sa 16 poena i Nikola Mišković i Goga Bitadze sa po 14. U ekipi FMP-a se istakao Stefan Pot sa 16 poena.

Mega ima skor 2-0 posle 2 odigrana kola ABA lige dok je FMP ima polovičan učinak, 1-1. U narednom kolu 13. oktobra od 21 čas Mega Bemax gostuje u Zagrebu ekipi Cedevite.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Mušidi, Fundić i Bitadze. Na početku meča nije bilo puno poena na obe strane pa je sredinom četvrtine rezultat 8:7 za Megu. Fundić je dobar pod košem, a potom i Bitadze 2 puta pogađa pod faulom pa Mega vodi 16:11. U finišu FMP kažnjava 2 greške u odbrani Mege i rezultat je 17:15 posle prvih 10 minuta.

Drugu četvrtinu otvara Mišković sa košem iz okreta i trojkom pa domaća ekipa vodi 22:15. Košarkaši Mege su malo usporili u napadu, ali je odbrana funkcionisala dobro. Mokoka i Fundić su dobri pod košem, Mega uspeva kontrama da sačuva prednost koja je na poluvremenu bila 40:35.

Posle pauze na poluvremenu, Fundić se u više navrata odlično snalazi pod oba koša, prednost Mege se kreće od 6 do 9 poena tokom najvećeg dela treće četvrtine. Ipak, sjajan finiš igrača Mege, Ašćerić i Čarapić pogađaju trojke za 66:51 pred poslednjih 10 minuta igre.

U poslednjoj četvrtini Ašćerić vezuje 9 poena u kratkom periodu, priključuje se Mišković i Goga posle čega je prednost Mege narasla na 25 poena, da bi se meč završio 28 poena razlike u korist Mege, 89:61.

Mega Bemax: Mušidi 2, Janjić 3, Marjanović, Ašćerić 11, Mišković 14, Čarapić 10 (6 skokova, 4 asistencije), Atić 5, Bitadze 14 (7 skokova, 2 blokade), Koprivica, Mokoka 16 (7 skokova, 4 ukradene lopte), Fundić 9 (6 skokova), Stanić 5 (6 skokova).

FMP: Rebec 2, Ret 8 (9 skokova), Jeremić 12, Momirov, Apić 15, Pot 16, Stojačić 3, Bursać 2, Radovanović, Šešlija 1, Nikolić 2, Đorđević.