MEGA SIGURNA U PRVOM MEČU PROTIV VRŠCA

Košarkaši Mega Bemaxa su u okviru prvom meča doigravanja od 5. do 8. mesta Super liga savladali ekipu Vršca sa 94:76 (18:17, 30:12, 14:23, 32:24). Izabranici trenera Dejana Milojevića do vođstva 1:0 u seriji došli posle odlične igre u drugoj četvrtini kada su stekli ubedljivu prednost koju je Vršac uspeo da smanji, ali ne i da ugrozi pobedu Mege. Serija se igra na dve pobede a naredni meč se igra u sredu od 18 časova u Vršcu. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povrede nije mogao da računa na Ognjena Čarapića i Mihaila Jovičića.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Goga Bitadze sa 22, Nikola Mišković sa 15 i Ognjen Jaramaz sa 14 poena. U ekipi Vršca su se istakli Stefan Momirov i Stefan Đorđević sa po 17 poena.

Pre početka meča publika u hali Mega Factory je pozdravila dva bivša igrača Mege Milenka Veljkovića i Nikolu Pavlovića kojima je Generalni menadžer Mega Bemaxa Goran Ćakić u ime kluba uručio prigodne poklone.

Dejan Milojević je meč započeo sa sledećom petorkom: Musić, Mušidi, Lazić, Mišković i Bitadze. Na početku meča Vršac stiže do prednosti 5:11, ali Mega ne dopušta dalje odlepljivanje gostiju pa preko Fundića i Bitadzea vraća prednost, pa je rezultat posle prvih 10 minuta 18:17.

U drugoj četvrtini je Vršac držao rezultatski priključak do sredine perioda, kada je usledila serija poena Miškovića kojom Mega stiže do dvocifrene prednosti. Tu košarkaši Mege nisu stali pa preko Jaramaza i Bitadzea povećavaju plus na 19 poena na poluvremenu, 48:29.

Posle pauze na poluvremenu, Vršac uspeva da polako da koristi greške u odbrani Mege i da polako topi razliku koja je u jednom trenutku iznosila 9 poena. Jaramaz i Marjanović ulazima odbijaju napad pa se na odmor pred poslednju četvtinu otišlo sa 62:52.

Ipak, u poslednjih 10 minuta nije bilo dileme oko pobednika pošto je Mega poenima Bitadze i Lazića vratila ubedljivu prednost a u finišu je minute na parketu dobio Cerovina, da bi Mega na kraju slavila sa konačnih 94:76.

Mega Bemax: Mušidi 6, Musić, Marjanović 8, Ašćerić 7, Jaramaz 14 (8 asisistencija), Bitadze 22 (11 skokova, indeks 25), Lazić 9, Koprivica 2, Samardžiski, Mišković 15, Cerovina, Fundić 11 (8 skokova).

Vršac: Đerić, Pašajlić 4, Mitrović 2, Radivojević 11, Munižaba, Veljković 7, Jovović 3, Uzelac, Ostojić 8, Momirov 17, Pavlović 7, Đorđević 17.