FANTASTIČNO FINALE JUNIORSKE LIGE, ZVEZDA U POSLEDNJOJ SEKUNDI DO TITULE PROTIV MEGE

Juniori Mega Bemaxa nisu uspeli da po prvi put u klupskoj istoriji postanu prvaci Srbije pošto su u finalu Roda Juniorske lige Srbije izgubili od Crvene zvezde mts posle produžetka košem Zorana Paunovića u poslednjoj sekundi za 82:84 (23:26, 20:21, 22:16, 8:10, 9:11).

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 24 poena i Andrija Marjanović sa 22 dok se u Crvenoj zvezdi mts istakao Zoran Paunović 31 poenom.

Za MVP-a Finalnog turnira je izabran Marko Pecarski iz KK Partizan NIS koji je u sakupio ukupno 105 indeksnih poena uz prosek od 25.3 poena i 10 skokova po meču.

Najbolji strelac je Nikola Kovačević iz KK Beko koji je na Finalnom turniru postigao ukupno 79 poena ili 26.3 u proseku.

Zahvalnicu Košarkaškog saveza Srbije za odličnu organizaciju Finalnog turnira je generalnom menadžeru Mega Bemaxa Goranu Ćakiću uručio potpredsednik KSS-a Dušan Projović.

Medalje su pobedničkoj ekipi predali direktor marketinga kompanije Roda Matija Protić i potpredsednik KSS-a Igor Rakočević a pehar pobedničkoj ekipi je predao Igor Rakočević.

Posle izjednačene igre na početku utakmice, Crvena zvezda koristi greške u odbrani Mege i sa otvorenih pozicija stiže do prednosti pa je rezultat posle prve četvrtine 23:26. U drugoj četvrtini je Zvezda trojkama došla do najvećih 11 poena prednosti, 25:36, ali je Mega posle toga odigrala znatno angažovanije u odbrani, dok je u napadu poenima ispod koša smanjivala prednost pa je poenima Langovića iz odbojke u poslednjoj sekundi postavljen rezultat 43:47 na poluvremenu.

U trećoj četvrtini se razlika kretala u korist Zvezde od 3 do 9 razlike, ali je Kuzmanović sa dve trojke održao priključak Mege, a potom je u finišu trećeg perioda proradila i odbrana pa je rezultat pred poslednjih 10 minuta 65:63 za Megu.

Odlična odbrana Mege u poslednjoj četvrtini, ali sa druge strane je bilo i nekoliko promašenih otvorenih šuteva za 3 poena pa je rezultat pred poslednja 4 minuta utakmice 70:68. U poslednji minut se ušlo sa 73:73 da bi nakon odlične odbrane, Cerovina prvo promašio šut za 3 poena a potom i Drobnjak iz okreta i teške pozicije pa se ušlo u produžetak.

U produžetku Mega postiže prva četiri poena, ali potom Zvezda odgovara sa 2 trojke za 77:79 na 2 minuta do kraja. U izuzetno uzbudljivom finišu Lakić postiže trojku za plus 3 Zvezde, Andrija Marjanović posle promašaja Miškovića za 3 stiže do lopte i pogađa uz faul a potom i dodatno slobodno bacanje za nerešeno. U poslednjem napadu Zoran Paunović šutem preko ruke donosi titulu Crvenoj zvezdi za konačnih 82:84.

Mega Bemax: Musić, Drobnjak 2 (8 skokova), Mišković 24 (7 skokova), Jovanović 10 (13 skokova), Kljajević, Nedeljković, Marjanović 22, Langović 6, Cerovina 9, Kuzmanović 6, Mehić, Islamović 3.

Crvena zvezda mts: Mašić, Simović 3, Jovanović, Popović 6, Pavićević 8, Lakić 10, Vasić 4, Paunović 31, Radaković, Tomašević 20, Cojbašić, Živanović 2.

Košarkaši Partizana NIS su osvojili 3. mesto na Finalnom turniru Roda Juniorske lige Srbije koji se održava u hali Mega Factory pošto su savladali Beko sa 93:99 (21:12, 19:26, 28:26, 25:35).

Meč su obeležila dva košarkaša, na strani Partizana Marko Pecarski sa 26 poena i 10 skokova a najbolji u KK Beko je bio Nikola Kovačević sa 42 poena.

Košarkašima Beka je u potpunosti pripala prva četvrtina gde su u jednom momentu imali i 12 poena prednosti, da bi rezultat posle 10 minuta bio 21:12. U drugoj četvrtini je Partizan zaigrao znatno bolje pa je do poluvremena razlika smanjena na samo 2 poena, 40:38 za Beko.

Posle pauze na poluvremenu je Partizan je sjajnom serijom 2:13 prešao u vođstvo 42:51, ali je fantastični Nikola Kovačević sa 21 poenom u ovom periodu vratio prednost svojoj ekipi za 68:64 za Beko pred poslednjih 10 minuta igre.

U poslednjoj četvrtini je viđena izjednačena borba do finiša utakmice, ali je Marko Pecarski bio sjajan sa 17 poena u poslednjoj četvrtini pa je Partizan na kraju slavio sa 93:99.

Beko: Babić 9, Stanišić 6, Škorić 25, Borovičanin, Matić, Stanojević 5, Jovanović, Kolarić, Kovačević 42 (indeks 43), Vidović 6, Kitanović.

Partizan NIS: Davitkov 12, Brekić 8, Karapandžić 12, Adžić 13, Ž. Popović 5, A. Popović, Tadić 10, Novaković, Rutešić 3, Tanasković 4, Pecarski 26 (10 skokova, indeks 35), Šegota.