JUNIORI MEGA BEMAXA PREKO PARTIZANA DO FINALA JUNIORSKE LIGE, U NEDELJU SA ZVEZDOM ZA TITULU

Košarkaši Mega Bemaxa su se plasirali u finale Roda Juniorske lige Srbije pošto su u hali Mega Factory u Beogradu savladali Partizan NIS sa 103:95 (27:23, 21:24, 16:22, 39:26). Izabranici Vlade Vukoičića će se u nedelju od 13 časova za titulu boriti sa Crvenom zvezdom mts koja je u prvom polufinalu savladala Beko sa 93:57. U meču za treće mesto u nedelju od 10:30 će igrati Beko i Partizan NIS.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 31, Andrija Marjanović sa 27 i Igor Drobnjak sa 21 poenom. U Partizanu se istakao Marko Pecarski sa 28 poena i 15 skokova.

Mega otvara meč vrlo dobro a pored dva ulaza Drobnjaka, precizni su Mišković i Marjanović pa je prednost ekipe Vlade Vukoičića 9 poena. Partizanu je pripao finiš prve četvrtine pa je rezultat posle prve četvrtine 27:23. Partizan uspeva sredinom druge četvrtine da izjednači rezultat na 35:35, ali je Drobnjak sa prodorima i asistencijama razmrdao ekipu na kratko i da donese plus 5, ali Partizan nije dozvolio odlepljivanje pa se na poluvreme otišlo sa 48:47.

Odlično otvaranje drugog poluvremena za Megu koja serijom 10:1 stiže do dvocifrene prednosti, 58:48. Ipak, sa nekoliko vezanih grešaka na obe strane terena igrači Mege vraćaju Partizan koji serijom 2:15 vodi 64:69 pred poslednjih 10 minuta igre. Sredinom poslednje četvrtine Drobnjak pogađa uz faul, potom sjajno asistira Islamoviću za koš uz faul, a potom i pogađa trojku za vođstvo Mege 84:78. U finišu Partizan sa dve trojke drži priključak i prilazi na 2 poena. U razmeni trojki sa obe strane, kod 93:90 za Megu, Drobnjak prvo pogađa težak ulaz a potom i oba slobodna bacanja za plus 7 u poslednjem minutu. Do kraja meča su igrači Mege sačuvali pobedu za konačnih 103:95.

Mega Bemax: Musić, Drobnjak 21 (9 asistencija, indeks 29), Mišković 31 (8 skokova, indeks 39), Jovanović 4, Kljajević, Nedeljković 2, Marjanović 27, Langović 6, Cerovina 2, Kuzmanović, Mehić, Islamović 10.

Partizan NIS: Davitkov 5, Brekić 8, Karapandžić 15, Adžić, Ž. Popović, A. Popović 18, Tadić 11, Novaković, Rutešić 3, Tanasković 7, Pecarski 28 (15 skokova, indeks 40), Šegota.

U prvom polufinalu dana Crvena zvezda mts je savladala Beko sa 93:57 (23:15, 16:9, 31:19, 23:14).

Najbolji u redovima Crvene zvezde je bio Zoran Paunović sa 21 postignutim poenom. Nikola Kovačević je bio najefikasniji na drugoj strani sa 17 poena.

Zvezda je od početka meča imala prednost protiv Bekam gde je posle prvih 10 minuta rezultat bio 23:15. Meč je prelomljem praktično u drugoj četvrtini kada je dobrom odbranom Beko ograničen na 9 datih poena pa se na poluvreme otišlo sa 39:24.

U drugom poluvremenu košarkaši Beka nijednom nisu uspeli da ugroze prednost Crvene zvezde niti da spuste minus na ispod 10 poena a rezultat posle 30 minuta igre je 70:43. U poslednjoj četvrtini igrači Crvene zvezde su rutinski priveli meč kraju za konačnih 93:57.

Crvena zvezda mts: Mašić 3, Simović 10 (11 skokova), Jovanović 6, Popović 6, Pavićević 8, Lakić 1, Vasić 12, Paunović 21 (8 skokova), Radaković 10, Tomašević 8, Cojbašić, Živanović 8.

Beko: Babić 10, Stanišić 5, Škorić 2, Borovičanin 5, Matić, Stanojević 11, Jovanović, Kolarić 2, Kovačević 17, Vidović 5, Kitanović.