KADETI MEGE TREĆI, CRVENA ZVEZDA ODBRANILA TITULU, LANGOVIĆ MVP

Kadeti Crvene zvezde mts su odbranili titulu šampiona Srbije pošto su u finalu Triglav Kadetske lige Srbije u hali Mega Factory savladali Partizan NIS sa 84:73 (21:24, 19:25, 16:12, 18:22). Treće mesto je osvojila ekipa Mega Bemaxa koja je savladala Borac sa 89:84.

Titulu najboljeg strelca i MVP-a turnira je poneo košarkaš Mega Bemaxa Aleksandar Langović koji je u proseku beležio 31.3 poena, 10.6 skokova, 4.6 blokada uz prosečan indeks korisnosti 39.

Medalje ekipama su uručili potpredsenik Košarkaškog saveza Srbije Dušan Projović i predsednik Izvršnog odbora Triglav osiguranja Dragan Marković dok je pehar pobednicima uručio predsednik Košarkaškog saveza Srbije Predrag Danilović.

Zahvalnicu za izuzetnu organizaciju Finalnog turnira Triglav Kadetske lige Srbije je u ime kluba primio Generalni menadžer Goran Ćakić.

Košarkaši Crvene zvezde su u finalu bili bolji od Partizana sa 74:83 pošto su tokom celog susreta imali vođstvo, da bi u nekoliko navrata odbili nalet Partizana i zasluženo osvojlili trofej

Najbolji u redovima Crvene zvezde je bio Nemanja Popović sa 20 poena i 10 skokova dok se u Partizanu istakao Stevan Karapandžić sa 21 poenom, 8 skokova, 7 asistencija i 7 ukradenih lopti.

Zvezda bolje počinje meč sa 2:8, ali Partizan nije dozvolio odlepljivanje pa su se ekipe smenjivale u minimalnom vođstvu da bi se prva četvrtina završila sa 21:24. Do sredine druge četvrtine je viđena izjednačena igra, da bi potom Zvezda zaigrala bolje u napadu, stigavši i do dvocifrene prednosti a na poluvreme se otišlo sa 40:49.

U trećoj četvrtini je Zvezda imala i maksimlanih plus 15, ali je Partizan odigrao sjajno u odbrani i uspeo da smanji minus 7, 52:59 da bi potom usledilo nekoliko napada sa obe strane bez poena. Treća četvrtina je završena sa 56:61.

Kažnjavala je Zvezda promašaje Partizana pod košem, podigla prednost na 11 poena, ali se Partizan nije predavao pošto je uspeo da smanji na 4 poena razlike, 67:71 na 3 minuta do kraja. Ipak, Tomašević pogađa za Zvezdu pod faulom, potom pogađa i Popović, da bi Zvezda na kraju stigla do pobede 74:83.

Partizan NIS: Stefanović 6, A. Sužnjev 1, B. Sužnjev 2, Mihailović 4, Dautović 2, Novaković 2, Karapandžić 21 (8 skokova, 7 asistencija, 7 ukradenih lopti, indeks 36), Veljković, Dangubić, Gorunović, Tanasković 18 (11 skokova), Brekić 18 (12 skokova).

Crvena zvezda mts: Denić, Bošnjak, Kolarić, Mašić 3, Manojlović 14, Gudurić, Vasić 12, Popović 20 (10 skokova), Joksimović 4, Tomašević 13, Dimitrijević, Živanović 17.

Kadeti Mega Bemaxa su osvojili 3. mesto na Finalnom turniru Triglav Kadetske lige Srbije pošto su u hali Mega Factory savladali Borac sa 89:84 (26:28, 23:18, 24:22, 16:16). Izabranici trenera Stefana Bulatovića su nešto sporije ušli u meč, ali su krajem prve i početkom druge četvrtine preuzeli vođstvo koje do kraja meča nisu ispuštali.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa je bio Aleksandar Langović sa 39 poena, 9 skokova i 5 blokada dok se u ekipi Borca istakao Aleksa Sušić sa 24 poena.

Kadeti Borca su bolje počeli meč pa su sredinom prve četvrtine vodili 12:21. Ipak, sjajni Langović pokreće ekipu sa ukupno 18 poena u prvoj četvrtini, Mega na kratko stiže do vođstva a rezultat posle prvih 10 minuta je 26:28.

Kadeti Mege su u prvoj polovini prve četvrtine sjajnim presingom naterali goste na nekoliko izgubljenih lopti napravivši seriju 13:2 za vođstvo 38:30. Do poluvremena Borac nije dozvolio dalje odlepljivanje pa se na odmor otišlo sa 49:46.

U trećoj četvrtini se razigrao su Ćirović i Langović održavali vođstvo Mege, ali se Borac nije predavao pa je rezultat pred poslednju četvrtinu 73:68.

U četvrtoj četvrtini posle trojke Musića dugo je na semaforu stajao rezultat 78:70, da bi usledila serija Borca 0:7 koju trojkom prekida Paunović a potom je i Langović serijom poena i definitivno rešio pitanje pobednika za konačnih 89:84.

Mega Bemax: Musić 14, Paunović 6, Draganić 2, Kljajević, Agoč 5, P. Kovačević, Langović 39 (9 skokova, 5 blokada, indeks 44), Andrić 2, Mišković 5, Mušikić, Ćirović 15, Mehić 2.

Borac: Kovačević, Radovanović 6, Lazarević, Sušić 24, Stojanović 18, Tutunović 5, Glišović 4, Janjić 2, Mićović 23, Marić 2, Savić.