KADETI MEGA BEMAXA TREĆI U SRBIJI, LANGOVIĆ 39 POENA PROTIV BORCA

Kadeti Mega Bemaxa su osvojili 3. mesto na Finalnom turniru Triglav Kadetske lige Srbije pošto su u hali Mega Factory savladali Borac sa 89:84 (26:28, 23:18, 24:22, 16:16). Izabranici trenera Stefana Bulatovića su nešto sporije ušli u meč, ali su krajem prve i početkom druge četvrtine preuzeli vođstvo koje do kraja meča nisu ispuštali.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa je bio Aleksandar Langović sa 39 poena, 9 skokova i 5 blokada dok se u ekipi Borca istakao Aleksa Sušić sa 24 poena.

Kadeti Borca su bolje počeli meč pa su sredinom prve četvrtine vodili 12:21. Ipak, sjajni Langović pokreće ekipu sa ukupno 18 poena u prvoj četvrtini, Mega na kratko stiže do vođstva a rezultat posle prvih 10 minuta je 26:28.

Kadeti Mege su u prvoj polovini druge četvrtine sjajnim presingom naterali goste na nekoliko izgubljenih lopti napravivši seriju 13:2 za vođstvo 38:30. Do poluvremena Borac nije dozvolio dalje odlepljivanje pa se na odmor otišlo sa 49:46.

U trećoj četvrtini se razigrao su Ćirović i Langović održavali vođstvo Mege, ali se Borac nije predavao pa je rezultat pred poslednju četvrtinu 73:68.

U četvrtoj četvrtini posle trojke Musića dugo je na semaforu stajao rezultat 78:70, da bi usledila serija Borca 0:7 koju trojkom prekida Paunović a potom je i Langović serijom poena i definitivno rešio pitanje pobednika za konačnih 89:84.

Mega Bemax: Musić 14, Paunović 6, Draganić 2, Kljajević, Agoč 5, P. Kovačević, Langović 39 (9 skokova, 5 blokada, indeks 44), Andrić 2, Mišković 5, Mušikić, Ćirović 15, Mehić 2.

Borac: Kovačević, Radovanović 6, Lazarević, Sušić 24, Stojanović 18, Tutunović 5, Glišović 4, Janjić 2, Mićović 23, Marić 2, Savić.