PAOK BOLJI OD MEGE U PRVOM KONTROLNOM MEČU U SOLUNU

Košarkaši Mega Bemaxa su najveći deo meča odlično parirali ekipi PAOK-a u Solunu ali je domaća ekipa odličnom igrom u poslednjoj čevrtini došla do pobede u prijateljskoj utakmici sa 99:81 (29:28, 23:15, 20:20, 27:18).

Najefikasniji u ekipi Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 26 i Andrija Marjanović sa 22 poena. U grčkom timu se istakao Vasileos Haralampopulos sa 24 poena.

Domaća ekipa je otvorila meč sa dve trojke, ali su igrači Mege odmah uzvratili pa su se ekipe često smenjivale u minimalnom vođstvu, uz sjajnu igru Miškovića koji je u prvoj četvrtini postigao 18 poena pa je prva četvrtina završena rezultatom 29:28. U drugom periodu je viđena izjednačena igra sve do finiša poluvremena, kada su igrači PAOK-a kaznili nekoliko grešaka igrača Mege i na poluvreme otišli sa plus 9, 52:43.

U trećoj četvrtini je domaća ekipa stigla do dvocifrene prednosti, plus 12, ali se igrači Mege nisu predavali pa su u nekoliko navrata spuštali razliku na 4-5 poena. Ipak, opet je usledio slabiji finiš perioda pa se na odmor pred poslednju četvrtinu otišlo sa 72:63.

U poslednjoj četvrtini je Mega u dva navrata spustila razliku na 5 poena, ali se domaća ekipa sa nekoliko trojki i lakih kontri odvojila na sigurnu prednost i na kraju slavila sa 99:81.

PAOK: Petevej 8, Hrisikopulos 11, Krubali 5, Konijaris, Karas, Cohlas, Margaritis 6, Zaras 17, Haralampopulos 24, Katsivelis 5, Džekson 7, Gos 1, Džons 15.

Mega Bemax: Musić 1, Marjanović 22, Nedeljković 2, Čarapić 4, Bitadze 13, Lazić 3, Koprivica 4, Samardžiski 2, Mišković 26, Cerovina 4, Kapetanović.