SJAJNA POSLEDNJA ČETVRTINA MEGE ZA POBEDU PROTIV ARISA U SOLUNU

Košarkaši Mega Bemaxa su odigrali i drugi kontrolni meč u Solunu gde su u hali „Nik Galis“ savladali domaći Aris sa 68:71 (20:19, 15:21, 27:12, 6:19). Izabranici Dejana Milojevića su do pobede došli posle fantastične četvrte četvrtine gde su serijom 0:13 uz skoro 7 minuta bez poena za ekipu Arisa, preokrenuli meč i došli do zaslužene pobede.

Najefikasniji u ekipi Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 18 poena, Aleksandar Lazić sa 13 i Predrag Samardžiski sa 11. U grčkom timu se istakao Lefteris Bohoridis sa 17 poena.

Posle izjednačene igre na početku meča, Mega je sredinom perioda sa dve trojke stigla do plus 6, 12:18. Ipak, ekipa Arisa sa nekoliko pogodaka sa distance prelazi u vođstvo pa se prva četvrtina završila sa minimalnom prednošću grčke ekipe, 20:19. U drugoj četvrtini je Mega zaigrala još čvršće u odbrani i ponovo prešla u vođstvo, uz dobre role Lazića i Samardžiskog. Aris uspeva da održi priključak, ali sa dve dobre odbrane u finišu i poenima Lazića u poslednjoj sekundi Mega odlazi na odmor sa plus 5, 35:40.

Posle pauze na poluvremenu, u trećoj četvrtini je Aris nastavio sa sjajnim šutem za 3 poena, pa je posle nekoliko vezanih pogodaka stigao do prvog ubedljivijeg vođstva, plus 12. Samardžiski u finišu ne dozvoljava dalje odlepljivanje pa je rezultat pred poslednju četvrtinu 62:52.

Sjajna odbrana Mege u poslednjoj četvrtini u kojoj serijom 13:0 prelazi u vođstvo pri čemu domaća ekipa nije postigla poen skoro 7 minuta. Ključnu trojku u finišu pogađa Mišković a igrači Mege sjajnom timskom odbranom uspevaju da sačuvaju pobedu za konačnih 68:71.

Aris: Maraš 2, Bohoridis 17, Kalaicakis, Flionis 8, Cairelis 2, Paulijanitis 5, Lazaru, Hristidis 5, Murtos 3, Atinaju, Pruit 15, Duvijer 11.

Mega Bemax: Musić 2, Marjanović 6, Nedeljković, Čarapić 5, Bitadze 10 (7 skokova), Lazić 13 (6 skokova), Koprivica, Samardžiski 11 (5 skokova), Mišković 18 (6 skokova), Cerovina 2, Kapetanović 4.